Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Mauritánie Oualata

Počasí Mauritánie Oualata


Mauritánie je země s tropickým klimatem, které se liší podle regionu a ročního období. Oualata, město nacházející se v jihozápadní části země, má subtropické klima s horkými lety a mírně teplými zimami.

Léto v Oualatě začíná v květnu a trvá až do září. Teploty se v této době pohybují mezi 30 a 45 stupni Celsia. Je to také období dešťů, které se mohou vyskytnout každý den a trvat několik hodin. Toto období je obvykle velmi vlhké s vysokou úrovní srážek.

Podzim v Oualatě je stále horký, s teplotami mezi 25 a 35 stupni Celsia. Srážky se postupně zmenšují a přibližně v listopadu přestávají úplně.

Zima v Oualatě, od prosince do února, je mírná a sušší. Teploty se pohybují mezi 20 a 25 stupni Celsia během dne a mohou klesnout na 10 stupňů Celsia v noci.

Jaro v Oualatě, od března do května, je opět horké a může být nevlídné. Teploty se vracejí na úroveň letního období a srážky se postupně zvyšují.

Celkově je počasí v Oualatě teplé po celý rok s výrazným deštivým obdobím v létě. Pokud plánujete návštěvu, doporučujeme nejlepší období od listopadu do února, kdy jsou teploty mírnější a srážky menší. Nicméně, bez ohledu na roční období, byste měli být připraveni na horké, slunečné počasí s dostatkem pitné vody a opalovacím krémem.


Letenka Mauritánie Oualata


Mauritánie je africká země na západě kontinentu. Má bohatou historii a kulturu, ale zároveň je to také země s rozvíjející se ekonomikou a turistickým průmyslem, který nabízí spoustu zajímavých zážitků. Pokud plánujete návštěvu této země, letenka Mauritánie Oualata může být skvělou volbou, jak se tam dostat.

Mauritánie Oualata je město v jižní části země s bohatým kulturním dědictvím. Nachází se asi 1400 kilometrů od hlavního města Nouakchott a je známá pro své neokázalé, avšak harmonické a výtvarně hodnotné architektonické památky. Domy v Oualatě jsou postaveny ze země a slámy a jsou zdobeny výzdobou z hnědých a červených pigmentů, což může být pro návštěvníky nezapomenutelný zážitek.

Letenky Mauritánie Oualata si můžete objednat u několika leteckých společností, jako jsou Air France, Royal Air Maroc nebo Mauritania Airlines. Vzhledem k tomu, že Mauritánie není příliš populárním turistickým cílem, letenky lze většinou sehnat za rozumné ceny, zvláště pokud budete hledat levné lety měsíce před vaší cestou.

Během vaší návštěvy Oualatou byste měli navštívit několik památek. Mezi nimi je například staré město, kde můžete objevovat jeho mnoho zahrad, mešit, a krásně zdobených domů. Každý rok se také koná festival, který představuje největší kulturní a společenskou událost v celé Mauritánii. Na festivalu si můžete vychutnat nevšední hudbu, tanec a tradiční řemesla jako tkaní a vyřezávání dřeva.

Po návštěvě historických památek si můžete odpočinout a užít si krásnou krajinu okolo města. V Oualatě se nachází nádherný skalní trh s množstvím jeskyní a skalisek. Na těchto místech se můžete v klidu procházet, obdivovat okolní krajiny a své konopí usadit na některé z mnoha vyhlídek.

Letenka Mauritánie Oualata může být skvělou volbou pro návštěvu jedinečného města, které láká turisty z celého světa. Návštěva Oualaty vám umožní objevit krásy tradiční mauritánské kultury a dozvědět se více o této fascinující zemi.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mauritánie Oualata


Jaká je hlavní město Mauritánie Oualata?
Oualata není hlavním městem Mauritánie, hlavním městem je Nouakchott.

Jaký je oficiální jazyk Mauritánie?
Oficiálním jazykem je arabština, ale většina obyvatelstva mluví maurskými jazyky jako berberština, fulbština nebo wolofština.

Co je Mauritánie?
Mauritánie je africký stát, který se nachází v severozápadní části afrického kontinentu.

Jakou měnu používá Mauritánie?
Officiální měnou je mauritánská ouguiya.

Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Oualatě?
V Oualatě jsou nejlepší turistické atrakce historická medina, mešita Oualata, starobylé hřbitovy a ruiny předislámských měst.

Jaká je nejlepší doba na návštěvu Oualaty?
Nejlepší doba na návštěvu Oualaty je v období od října do března, kdy je mírnější počasí a jsou nižší teploty.

Je nutné očkování při cestě do Mauritánie?
Ano, je doporučeno očkování proti žluté zimnici, hepatitidě A a B a malárii.

Jaká je situace bezpečnosti v Oualatě a Mauritánii?
V Mauritánii se vyskytly teroristické útoky a zločinnost je zde také vyšší než v jiných zemích. Cestování by mělo být prováděno opatrně a s respektem k místnímu způsobu života.


Ubytování Mauritánie Oualata


Mauritánie je fascinující zemí, která se nachází v západní Africe. Pokud plánujete návštěvu této země, určitě nezapomeňte navštívit město Oualata a zůstat v jednom z jeho hotelů. Toto město je centrem historie a kultury Mauritánie. Je to jedno z nejstarších měst v zemi a je známé pro svůj tradiční způsob života.

Existuje mnoho možností ubytování v Oualata. Hustota hotelů však není tak velká, jako v jiných turistických městech, a tak je třeba si zarezervovat ubytování dopředu. Zde vám nabízíme přehled nejlepších hotelů v Oualata.

Hotel Taragalte

Tento hotel se nachází v historické části města, hned vedle slavné mešity. Má pěkné pokoje s velkými postelemi a soukromými koupelnami. Hotel také nabízí Wi-Fi zdarma, což je v této oblasti velká výhoda. Na střeše hotelu se nachází terasa, kde si můžete vychutnat výhled na celé město.

Hotel Auberge El-Mouna

Auberge El-Mouna je skvělá volba pro ty, kteří hledají v Oualata příjemné a úhledné ubytování. Tento hotel nabízí klimatizované pokoje s vlastní koupelnou a Wi-Fi. Srdcem hotelu je krásná krytá terasa, kde si můžete vychutnat snídani nebo večeři a vychutnat si nádherný výhled na město.

Maison d'Hôtes Dar Gnawa

Tento malebný hotel se nachází v klidné čtvrti Oualata. Má pěkné pokoje s venkovskou atmosférou, které jsou vybaveny tradiční mauritánskou dekorací a výhledem na město. Hotel nabízí snídani v ceně a stojí také za to využít jeho restaraci, která nabízí kulinární zážitky z Mauriténské kuchyně.

Auberge Caravane

V Auberge Caravane se můžete cítit jako kdyby vás ubytovali v poušti. Tento hotel se nachází přímo v poušti, několik minut jízdy od hlavního města Oualata. Nabízí pohodlné pokoje s vlastní koupelnou a Wi-Fi zdarma. Tento hotel je ideální pro ty, kteří hledají klid a relaxaci v místě s krásným výhledem na poušť.

Závěr

Oualata je krásné město a nabízí mnoho fascinujících zážitků. Pokud se tam potkáte, nezapomeňte si zarezervovat ubytování dopředu a vychutnejte si pobyt v tomto kouzelném místě.


Dovolená Mauritánie Oualata


Mauritánie je země v Maghrebu, která se nachází na západě Afriky. Mezi zajímavá místa této země patří město Oualata, což je jedno z nejstarších měst v zemi s bohatou historií a kulturou.

Cestování do Oualata je ideálním způsobem, jak poznat život místních obyvatel a užít si krásné památky této oblasti. Zde si můžete prohlédnout starobylé stavby a architekturu, která dokazuje, že Oualata byla důležitým přístavem karavan, které procházely Arábií a Saharou.

Při návštěvě Oualaty byste měli navštívit Aslamy House, která je jednou z nejvýznamnějších památek v Oualatě. Tato budova je známá svou architekturou, která do značné míry zdobí fasády mnoha starých budov v Oualatě. Aslamy House vykazuje jménem svého zakladatele mnoho arabských vlivů a je jedním z nejlepších míst, kde si můžete prohlédnout tradiční architekturu ve městě.

Další atraktivní místo, které byste měli navštívit, je La Grande Mosquée, která je jednou z největších a nejvýznamnějších staveb ve městě. Tato mešita byla postavena v roce 1673 a od té doby ji obyvatelé Oualaty uctívají jako jeden z nejvýznamnějších symbolů jejich města.

Oualata je také bohatá na svátek Um Líd. Tento svátek je naplánován na 5. den muslimského měsíce Ramadanu a během něj místní obyvatelé uctívají vodu, která je klíčovým prvkom života. Po celý den se konají různé aktivity, hry a zábava pro rodiny a přátele.

Mají také bohatou tradiční kuchyni a mezi ty nejslavnější patří Couscous, který je připravován s různými druhy zeleniny a koření. Sošky téměř všech zvířat která v Oualatě neexistují, se prodávají v místních suvenýrech.

Mauritánie je také známá svými nekonečnými písečnými pláními, takže navíc k prohlídce města, byste si neměli nechat ujít poušť Adrar s Oranšskými dunami.

Navštivte Oualatu a poznáte nejen jedno z nejkrásnějších měst v zemi, ale také nezapomenutelnou událost svým návštěvou a kořením místních kuchyní.


98 % spokojených zákazníků

Nejnižší cena zaručená

Největší online nabídka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Prohledat letenky