Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Mjanmarsko (Barma) Meiktila

Nejčastější dotazy a odpovědi Mjanmarsko (Barma) Meiktila


1. Jaký je Meiktila?
Meiktila je město v regionu Mandalaj v Mjanmarsku. Nachází se asi 130 kilometrů na jih od Mandalaje a je jedním z největších měst v regionu.

2. Jak se dostanu do Meiktila?
Meiktila je dostupná po silnici z Mandalaje, kde se nachází mezinárodní letiště. Vlaky také jezdí ze řady měst, včetně Yangonu a Mandalaje.

3. Co je v Meiktile k vidění?
Meiktila má řadu významných turistických atrakcí, včetně Pagody Shwezigon, chrámu Thiri Mingala, jezera Meiktila a chrámu Kyauk Sa Lone. Toto město je také populárním výchozím bodem pro cestování do nedalekých hor.

4. Je Meiktila bezpečné pro turisty?
Meiktila je obecně bezpečné pro turisty, s malým rizikem násilného zločinu. Nicméně, turisté by měli dodržovat obecná bezpečnostní opatření, jako například udržovat své cennosti v bezpečí a vyhýbat se opuštěným místům v noci.

5. Jaké jsou možnosti ubytování v Meiktile?
V Meiktile jsou k dispozici různé druhy ubytování, od luxusních hotelů po levné penziony a guesthousy. Mnoho z těchto zařízení nabízí výhodné ceny a vynikající služby.

6. Jaké jsou nejlepší místní potraviny v Meiktile?
Meiktila je známá pro své tradiční místní jídlo, jako jsou mohinga (polévka ze zelenin a ryb), currys a různé druhy salátů. Místní kuchyně je často velmi kořeněná a sleduje se zde tři základní chutě - sladká, slaná a kořeněná.

7. Jaký je počasí v Meiktile?
Meiktila má tropické a suché podnebí, s vysokými teplotami po celý rok. Nejteplejší měsíce jsou březen a duben, kdy teploty mohou překročit 40 stupňů Celsia. Nejchladnější měsíce jsou listopad a prosinec, kdy teploty klesají na asi 15 stupňů Celsia v noci.

8. Kolik stojí vstupenky do turistických atrakcí v Meiktile?
Ceny vstupenek do turistických atrakcí v Meiktile se liší v závislosti na místě, ale obecně jsou velmi přístupné. Náklady na vstupenky se pohybují v řádu několika dolarů a vstupenky pro zahraniční turisty jsou obvykle dražší než pro místní obyvatele.

9. Mluví se v Meiktile anglicky?
Angličtina není v Meiktile tak běžná jako v některých jiných turistických destinacích Mjanmarska, ale většina lidí v turistických oblastech může mluvit základní angličtinu. Pokud neovládáte místní jazyk, může být užitečné mít překladatelskou aplikaci nebo si přinést základní fráze v místní řeči.

10. Jaké jsou nejlepší tipy pro cestování do Meiktile?
Nejlepší tipy pro cestování do Meiktile zahrnují plánování předem, včasné rezervace ubytování a využívání místních dopravních prostředků. Je také užitečné se naučit pár základních frází v místním jazyce a respektovat místní zvyky a tradice.


Dovolená Mjanmarsko (Barma) Meiktila


Mjanmarsko (Barma) je země skrytá před očima mnoha turistů, přestože nabízí mnoho úchvatných míst a tradičních kulturálních zážitků. Jedním z míst, které stojí za návštěvu, je město Meiktila. Toto zajímavé město se nachází ve střední části Mjanmarska a je obklopeno pahorky a kopci, které lákají turisty na výlety a výhledy.

Meiktila je bohaté na historii a kulturu a nabízí mnoho zajímavých aktivit a památek. V centru města se nachází slavná pagoda Shwepyithar, která patří mezi nejhezčí v celém Mjanmarsku. Pagoda se skládá ze tří zlatých stupňů a koruny, které se vznášejí nad řadou pozlacených malých zvonků. Pagoda rozhodně stojí za návštěvu a je symbolickým místem města Meiktila.

Další zajímavým místem v Meiktile je zajímavý archeologický komplex Kyauk Padaung, který se nachází v blízkosti města. Komplex sestává z 16 pagod a stoup, které symbolicky připomínají zeměpisnou polohu a účely Buddhovy cesty. Komplex se nachází na zajímavém geologickém útvaru, který vznikl před tisíci lety vulkanickou činností. Z vrcholku můžete vidět úchvatný výhled na město a okolní krajinu.

Místní lidé se v rádi vídají na přístaviští Meiktila, které se nachází na břehu řeky Ngawun. Přístaviště je plné života a barv a můžete zde nakoupit vyhlášené místní keramické výrobky a další suvenýry. Když se chcete zchladit v parném počasí, můžete se vydat k nedaleké malé vodopádu, kde se můžete koupat v osvěžující vodě a vychutnat si přírodu.

Pokud hledáte skutečně autentický zážitek, můžete navštívit místní trh, který je plný místních produktů a jídel, jako jsou různé druhy ryb, zeleniny a sušeného masa. Město Meiktila nabízí mnoho možností, jak strávit svou dovolenou a objevit skryté krásy této tradiční a přátelské země.

V mnoha ohledech se může Meiktila zdát jako skrytý klenot, který čeká na to, aby byl objeven turisty. Zátoka, řeka, pagody, historické budovy a místní trhy, to všechno nabízí mnoho zajímavých zážitků a momentů, které si při návštěvě Meiktily rozhodně užijete. Přidejte Meiktilu do svého seznamu míst, které byste chtěli navštívit a objevte kouzlo tohoto malého města v srdci Mjanmarska.


Počasí Mjanmarsko (Barma) Meiktila


Meiktila je město nacházející se ve středním Myanmarsku (Barma) a s populací 200 000 obyvatel je jedním z největších měst regionu Mandalay. Meiktila se nachází v nadmořské výšce 273 metrů a v současnosti se nachází v území, co je dobře známo svým těžením drahokamů.

Začátek léta v Mjanmarsku značí pronikavé horko od května do září. Teploty se během dne vyšplhají na téměř 40 stupňů Celsia, s nočními teplotami, které zůstávají kolem 25 stupňů Celsia. V současnosti Meiktila prochází dešťovým obdobím, které trvá od května do října. Průměrné srážky za období dešťů jsou v tomto regionu kolem 680 mm a nejvyšší teploty v průběhu dne jsou kolem 33 stupňů Celsia, zatímco noční teploty klesají na 23 stupňů Celsia.

V období zimy, od listopadu do února, se v Meiktile a okolním regionu Mandalay setkáváme s mírným klimatem, kdy průměrné denní teploty činí kolem 30 stupňů Celsia a noční teploty klesají na 12 stupňů Celsia. To se stává obdobím cestování pro turisty, kteří se snaží vyhnout se vysokým teplotám v létě.

Nepředvídané změny klimatu jsou v oblasti běžné - kdy v zimě mohou být přítomny silné mrazy. Vzhledem k tomu, že zbývajících měsíců roku je více deštivých, počasí může být velmi proměnlivé. Pro turisty, kteří navštíví Meiktila, jsou doporučované vrstvy oblečení, které se snadno odepírají, aby byly přizpůsobeny různým teplotám.

Navzdory tomu, jaké počasí se v Meiktile objeví, návštěvníci určitě nebudou zklamáni při cestování do tohoto regionu díky nádhernému panoramatu, které nabízí. Od nejstaršího chrámu jeden po druhém až k fantastickým vodopádům, Meiktila nabízí překrásný zážitek, který v žádném případě nevypadá stejně v každé roční době.


Ubytování Mjanmarsko (Barma) Meiktila


Meiktila je město, které se nachází v centrální části Mjanmarska a je oblíbeným turistickým cílem díky svému bohatému kulturnímu dědictví a přírodním krásám. V Meiktile si můžete užít nádherné výhledy na jezera, návštěvu klášterů a chrámů, ale také si zde můžete vychutnat fantastické jídlo. Pokud hledáte ubytování v Meiktile, nabídka je poměrně rozmanitá a lze najít zajímavá a cenově dostupná ubytování pro každého.

Začněme ubytováními s nižším rozpočtem. Pokud plánujete cestovat s omezeným rozpočtem, můžete zvážit ubytování v hostelu. Jedním z takových míst je Hostel Kaung Lay Inn. Tento hostel nabízí veškeré základní potřeby a pohodlí, jako jsou klimatizace, Wi-Fi připojení, společné koupelny a pokoje s palandami. Hostel Kaung Lay Inn má v blízkosti kavárny a restaurace a také slouží jako dobrý výchozí bod pro objevování města.

Dalším možným ubytováním pro ty, kteří cestují s omezeným rozpočtem, je Little Inn. Tento hotel se nachází v centru města Meiktila a nabízí klimatizované pokoje s vlastní koupelnou. Pokoje jsou čisté a jednoduše zařízené a mnohé z nich mají výhled na město. Hotel je vzdálen pouze několik minut chůze od místních restaurací a obchodů, což je užitečné, pokud máte chuť na vařené místní speciality.

Pro ty, kteří chtějí strávit svůj pobyt v Meiktile luxusněji, jsou k dispozici i některé vybrané hotely. Jeden z takových hotelů je Hotel Shwe Pyi Thar. Tento hotel je situován v klidné části města, během pobytu zde si můžete vychutnat klid a pohodu. Pokoje jsou prostorné, klimatizované a vybaveny veškerými moderními vybaveními. V hotelu také najdete restauraci, kde si můžete vychutnat místní speciality i mezinárodní kuchyni.

Další možností pro luxusní pobyt v Meiktile je Hotel Great Wall. Populární pro své rozsáhlé zahrady, kde si můžete odpočinout a podívat se na město z výšky. Hotel nabízí prostorné pokoje s vlastní koupelnou a klimatizací. Také tu najdete bazén, restauraci a bar, který vám nabídne dobré jídlo a nápoje.

Ať už se rozhodnete jakékoliv ubytování, v Meiktile jde o krásné a živé město s mnoha zajímavostmi a výlety v okolí, jako jsou např. přírodní parky a kláštery, si budete moci užít maximálně.


Letenka Mjanmarsko (Barma) Meiktila


Mjanmarsko, dříve známé jako Barma, je exotická země v jihovýchodní Asii. Je plná nádherných památek, pohnuté historie a bohaté kultury. A Meiktila je jedním z mnoha míst v této zemi, které stojí za návštěvu.

Meiktila, s populací zhruba 200 tisíc obyvatel, se nachází asi 130 km jižně od Mandalay na břehu řeky Chindwin. Má bohatou historii a je domovem mnoha krásných pagod a chrámů, které jsou důležitými turistickými atrakcemi.

Jeden z nejvýznamnějších chrámů v Meiktile je Shwedaw Myat Taw Pyay. Tento chrám byl postaven před více než 800 lety a je velmi významný pro místní obyvatele. Na jeho terase si můžete vychutnat úchvatný výhled na město.

Dalším turistickým centrem Meiktila je FAME (Future Active Myanmar Environmental) park. Je to 200 akrů velký park, který byl založen za účelem ukázat místním obyvatelům, jak je důležité zachovat a udržovat čisté životní prostředí. Park je krásný a je ideálním místem k procházce nebo k odpočinku.

Pokud se rozhodnete navštívit Meiktila, nezapomeňte se podívat na místní trh, kde se prodávají nejen běžné potraviny a zboží, ale také místní speciality, jako jsou omáčky a koření. Meiktila je také známá produkci dlouhých dýmek.

Při plánování své cesty do Meiktila, nezapomeňte zvážit cestu na motocyklu. Mnoho turistů volí tuto alternativní formu dopravy a užívají si tak rozmanitost a krásu místní krajiny.

Pokud hledáte letenku do Meiktila, můžete se obrátit na různé aerolinky, které nabízejí služby na této trase. Tyto lety jsou obvykle propojeny přes Thajsko nebo Bangladéš.

Závěrem lze říci, že Meiktila je krásným městem v Mjanmarsku, které stojí za návštěvu. Pokud jste cestovatel, který hledá nová místa k objevování, rozhodně se neváhejte podívat do této exotické země.


98 % spokojených zákazníků

Nejnižší cena zaručená

Největší online nabídka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Prohledat letenky