Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Mongolsko Dornogobi Province

Ubytování Mongolsko Dornogobi Province


Mongolsko je země snů pro mnoho cestovatelů, kteří hledají autentickou zkušenost a dobrodružství. Dornogobi province leží v jižní části země a je obklopena horami a pouští Gobi. Tato provincie je ideálním místem pro ty, kteří hledají pobyt v tradičních mongolských yurtech, zároveň jim ale nevadí trocha odlehlosti od civilizace.

Podle tradice, yurty jsou kožené stanové stany střední Asie, které jsou využívány pro přenosné obydlí. Mongolské yurty se vyznačují kruhovým tvarem a jsou povětšinou vyrobené z dřeva a až deseti vrstvami filcu. Tyto yurty jsou obvykle rozdělené na části: v první jsou umístěny kuchyňské a obytné prostory, v druhé části se nachází ložnice a třetí část se většinou používá jako skladovací prostor.

Dornogobi province nabízí řadu možností, jak pronajmout yurtu. Můžete se rozhodnout pro individuální pronájem, kdy si pronajmete celou yurtu jen pro sebe a své blízké, anebo se můžete přidat k ostatním cestovatelům a společně se rozhodnout pro sdílení yurty.

Nevýhodou ubytování v mongolských yurtách je to, že většinou nejsou vybavené elektřinou. To znamená, že se budete muset obejít bez moderních pohodlí, jako jsou např. klimatizace, televize, ledničky a celkově většiny technologických zařízení. Yurty však poskytují útulné a pohodlné prostředí, které vám umožní vychutnat si úplné ticho a tmu v noci.

Pokud se rozhodnete pro pobyt v yurtě v Dornogobi province, nezapomeňte si vzít s sebou dostatek teplého oblečení, protože v noci může být velmi chladno. Pokud si nejste jisti, jak se připravit na takový pobyt, neváhejte se zeptat místních na radu.

Ubytování v mongolských yurtách v Dornogobi province je jedinečným zážitkem, který si budete pamatovat napořád. Díky autentickému prostředí a krásným výhledům přírody si budete připadat jako v pohádce. Pokud tedy hledáte něco, co vás zavede mimo komfortní zónu, vydejte se do Mongolska a zavítejte a yurty v Dornogobi province.


Počasí Mongolsko Dornogobi Province


Mongolsko patří mezi země s extrémním počasím a Dornogobi Province není výjimkou. Tato oblast se nachází na východě země a zahrnuje značnou část Gobijské pouště. Charakteristické pro tuto oblast jsou vysoké teploty v létě a nízké teploty v zimě, s minimálními srážkami po celý rok.

Léto v Dornogobi Province trvá od června do srpna a teploty se obvykle pohybují okolo 32-35 °C, ale mohou dosáhnout až 40 °C. V noci se teploty snižují na 10-15 °C, což umožňuje lidem a zvířatům odpočinout si od horkého počasí v dne. V letních měsících jsou nejvíce patrné větry, které vyfukují písek a zvyšují pocit horka.

Přesný opak poskytuje zima v Dornogobi Province, která trvá od listopadu do března. Teploty se pohybují okolo -20 až -30 °C a mohou poklesnout až na -40 °C. V zimě je toto území pokryto sněhem a zvířata se stěhují k vyhřátým místům, aby přežila extrémně nízké teploty. Zimy jsou suché a větrné, což může způsobit sněhové bouře a vliv na dopravu.

Dornogobi Province má minimální srážky, pouze cca 100 mm srážek za rok. Většina srážek přichází v létě, během krátkého období dešťů. Vliv tohoto suchého počasí viditelný na krajině oblasti, kterou tvoří nekonečné pláně bez vegetace, skalní útvary, duny a horské pásma.

Celkově lze říci, že počasí v Dornogobi Province je extrémně suché, s teplotními extrémy a minimálními srážkami. Toto počasí má značný vliv na způsob života lidí v oblasti i na zvířata, která si musí najít způsob, jak přizpůsobit se těmto podmínkám. Zároveň však poskytuje neuvěřitelnou krásu a jedinečnost krajiny, která je pro mnoho turistů nezapomenutelnou zkušeností.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mongolsko Dornogobi Province


Q: Jak mohu získat vízum pro návštěvu Mongolska?

A: Vízum pro návštěvu Mongolska lze obdržet na mongolských zastupitelských úřadech v zahraničí. Je také možné získat vízum při příjezdu na letiště v Ulánbátaru.

Q: Jaké jsou nejlepší způsoby, jak se dostat do Dornogobi Province?

A: Dornogobi Province se nachází v jihovýchodní části Mongolska. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je letadlo z Ulánbátaru do města Dalanzadgad. Můžete také jet autobusem nebo autem.

Q: Jaké jsou nejlepší časy k návštěvě Dornogobi Province?

A: Nejlepší čas k návštěvě Dornogobi Province je od května do října, kdy je počasí suché a slunečné. Teploty se mohou vyskytovat mezi 20 a 30 stupni Celsia během dne a mohou klesnout na 0 stupňů v noci.

Q: Jaké jsou hlavní atrakce v Dornogobi Province?

A: Mezi hlavní turistické atrakce v Dornogobi patří Gobi Desert, Yolin Am oblast, Flaming Cliffs a dinosaurí stopařské oblasti. Také je populární sledovat gobi vlky a lamy.

Q: Jaké ubytování je k dispozici v Dornogobi Province?

A: V Dornogobi najdete několik hotelů, penzionů a jurtových táborů. Mnoho turistů se rozhoduje zůstat v jurtových táborech, aby se co nejvíce vnímali divokou atmosféru.


Dovolená Mongolsko Dornogobi Province


Mongolsko se stává stále více populární turistickou destinací. Jako součást Mezinárodního dne turistů, si pro nás dnes vybíráme Dornogobi Province, což je jedna ze 21 provincií Mongolska, ležící na jihovýchodě země, nedaleko od hranic s Čínou.

Dornogobi Province je oblast nerovných pískových dun, kde se potkávají pouštní divoká zvířata a zároveň zde najdete neuvěřitelnou zelenou oázu – Rašant zaan – údolí divoké řeky s vodopády, kaňony, jeskyně a minerální prameny.

Kromě těchto přírodních krás, je zde několik historických památek, jako například klášter Öndör Gegeen buryaani undur, který je nejstarším klášterem v Mongolsku, nebo zříceniny Dalandzadgad, což bývalo původně bohaté město, které bylo zpustošeno a zničeno nájezdem Číňanů.

Nezapomenutelným zážitkem z Dornogobi Province je setkání se slimáky druhu Helix mongolica, kteří žijí pouze zde. Tyto slimáky jsou sladké a jejich maso je údajně velmi chutné. Zároveň turisté mohou strávit den s mongolskou rodinou, pozorovat jejich zvyky a tradiční způsob života, a také se naučit, jak vaří mongolské jídlo.

V Dornogobi Province je k dispozici mnoho možností ubytování. Od kempů a gerů (tradičních mongolských hotelů) až po luxusní hotely.

Přeji Vám nezapomenutelný zážitek v Dornogobi Province v Mongolsku!


Letenka Mongolsko Dornogobi Province


Pokud hledáte exotické destinace, určitě byste měli zvážit návštěvu Mongolska. Jednou z oblastí, kterou byste si měli přidat do itineráře, je provincie Dornogobi.

Dornogobi se nachází v jihovýchodní části Mongolska a rozkládá se na území přibližně 120 000 kilometrů čtverečních. Je to oblast, která je především známá pro své nekonečné pouště a skalnatá území. Přestože se Dornogobi řadí mezi nejvíce suché oblasti Mongolska, ukrývá spoustu překvapení, které stojí za to objevit.

Zajímavými místy, které byste v Dornogobi určitě neměli minout, jsou například skalní útvary Bayanzag, také známé jako "Flaming Cliffs". Tento jedinečný přírodní útvar se vyznačuje ohnivě zbarvenými skalami a byl proslulý objevem pozůstatků dinosaurů, včetně velkého teropoda známého jako Velociraptor.

Dalšími zajímavými místy jsou například skalní rokle Yolyn Am a Khongoryn Els. Yolyn Am je údolí, které se nachází v Národním parku Gobi Gurvansaikhan a je známé svojí místní faunou a flórou, jako jsou divoké ovce argali, lamové a ledňáček mongolský.

Khongoryn Els je největší písečná dunová oblast v Mongolsku. Duny tady dosahují výšky až 300 metrů a tvoří velkolepý pohled. Navzdory extrémním podmínkám v této oblasti jsou zde živé městečka nomádů, kde můžete ochutnat autentické mongolské jídlo a kulturu.

Další zvláštností provincie Dornogobi jsou gejzíry, které se nacházejí ve vesnici Bulgan. Kromě toho můžete navštívit také pevnosti a kláštery, jako je například Choibalsan Khiid, který byl kdysi sídlem z mnišské komunity.

Letenky do Dornogobi nejsou v současné době příliš časté, ale lze je najít. Nejlepší je kontaktovat cestovní kancelář, která vám může poskytnout pomoc při plánování cesty a doporučit nejlepší způsoby, jak se podívat na krásy této exotické provincie v Mongolsku.


98 % spokojených zákazníků

Nejnižší cena zaručená

Největší online nabídka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Prohledat letenky