Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Mongolsko Yolyn Am (Eagle Valley)

Dovolená Mongolsko Yolyn Am (Eagle Valley)


Mongolsko je zemí nádherných hor, zelených pastvin a fascinujících tradic. Pokud jste milovníkem přírody a dobrodružství, nemůžete si nechat ujít návštěvu Yolyn Am, známé také jako Eagle Valley.

Eagle Valley se nachází v jižní části Mongolska a je součástí pohoří Altaj. Je to národní park, který je známý pro své zvláštní klima a krásné ledovcové údolí. Toto údolí je také domovem mnoha ohrožených druhů zvířat, včetně sjednocených orlů, borčáků, vrabců kamčatských a dalších.

Kromě krásné přírody je Eagle Valley také důležitým místem pro místní rodiny lovící orly. Tato tradice má v Mongolsku dlouhou historii a je uznávána jako kulturní dědictví UNESCO. Lovci orlů využívají silné, vycvičené orly k lovu kořisti, jako jsou lišky a zajíci.

Přestože je Yolyn Am populární turistickou destinací, stále se jedná o méně navštěvovanou oblast v Mongolsku. To znamená, že zde najdete prostor pro klidné dobrodružství v krásné a nedotčené přírodě. Na své cestě budete mít možnost vidět neuvěřitelné výhledy na hory, divokou přírodu a ledovce.

Nejlepší částí návštěvy Eagle Valley je možnost setkat se s místními obyvateli a naučit se více o jejich tradicích a zvyklostech. Údolí je obývané Tuvinskými Mongoly, kteří jsou velmi přátelští a vstřícní. Budete mít možnost se dozvědět se více o jejich způsobu života, kultuře a jídle. Také zde můžete vidět, jak lovci orlů trénují své orly.

Pokud se chystáte na dovolenou v Mongolsku, nezapomeňte zařadit Eagle Valley na svůj seznam míst k návštěvě. Toto krásné a nedotčené místo je snadno dostupné a nabízí jedinečný zážitek pro každého, kdo má rád přírodu a dobrodružství.


Ubytování Mongolsko Yolyn Am (Eagle Valley)


Yolyn Am, známý také jako Eagle Valley, je údolí v jihozápadní části Mongolska, které turisty přitahuje především díky své unikátní krajině a skvělým přírodním podmínkám. Tento úžasný přírodní park leží na úpatí pohoří Altai a nabízí návštěvníkům spoustu možností pro aktivity v přírodě.

Pokud se chystáte navštívit Yolyn Am, můžete si vybrat z mnoha ubytovacích možností. Nejčastější možností je kempování v přírodě, které vám umožní být opravdu blízko k přírodě a zároveň si užít překrásné okolí. Všimněte si však, že v jedné z nejstudenějších oblastí Mongolska může být kempování extrémně chladná záležitost, takže pokud se do Yolyn Am chystáte v zimě nebo na podzim, ujistěte se, že můžete být dostatečně připraveni.

Pro ty, kteří raději zůstanou uvnitř, má turistická oblast Yolyn Am několik možností ubytování, z nichž nejvýznamnější je luxusní hotel Three Camel Lodge. Hotel nabízí moderní pohodlí a správnou míru komfortu uprostřed divoké přírody, což je pro turisty velkou výhodou. Můžete tedy být ujištěni, že v Yolyn Am budete mít kde zůstat s vysokým standardem a zároveň si užít přírodní krásy.

Přestože je Yolyn Am poměrně izolovaný a není zde mnoho turistických zařízení, je zde několik možností pro další zážitky. Pokud rádi jezdíte na koni, je tu možnost si pronajmout koně a najít si průvodce, který vás provede údolím. Návštěvníci mohou také užít krásnou procházku pod obřím skalnatým útesem a divadelní show poprvé se setkají s lovci s jestřábími ptáky tamní oblasti.

Celkově řečeno, návštěva Yolyn Am a ubytování zde je nezapomenutelným zážitkem, zejména pro ty, kteří milují přírodu a dobrodružství. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete zůstat v kempu nebo hotelu, budete mít prostor pro relaxaci a užít si fantastickou krajinu, která je jedinečná.


Letenka Mongolsko Yolyn Am (Eagle Valley)


Mongolsko je jednou z nejkrásnějších a nejunikátnějších zemí na světě a turisté se sem rádi vrací kvůli přírodním krásám, kultuře a historickým památkám. Jedním z nejoblíbenějších cílů turistů jsou Národní park Gobi Gurvansaikhan a Yolyn Am (Eagle Valley) v jeho nitru.

Yolyn Am či také hnízdo orla, se nachází v jižní části pohoří Altaj a jeho hloubka se pohybuje až okolo 200 metrů. Jedná se o údolí lemované vysokými skalními stěnami, které nabízí výjimečný pohled na celou oblast. Jeho název pochází od typických dravců žijících v této oblasti, kteří zde hnízdí ve vyšších polohách.

Pro turisty je tato oblast ideálním místem k vycházkám a prozkoumání horských přechodů v oblasti Altaj. Kromě toho nabízí údolí také mnoho dalších aktivit, jako například výlety na koni, střelbu z luku a volejbalové hřiště vytvořené z písku.

Nejlepší dobou k návštěvě Eagle Valley je období od dubna do září, kdy je počasí příjemné a méně větrno. V zimě se údolí stává kluzkou ledovou plochou a návštěvníci zde mohou zažít jedinečné zážitky s ledovými útvary.

Jedním z největších předností návštěvy Yolyn Am je to, že se jedná o možnost setkat se s unikátními druhy divokých zvířat. Navíc, turisté mohou navštívit také další zajímavé lokality v okolí, jako je například oblast "Flaming Cliffs".

Národní park Gobi Gurvansaikhan a Eagle Valley (Yolyn Am) jsou skutečnými skvosty Mongolska, které nabízejí nezapomenutelné zážitky pro všechny návštěvníky. Letenky do Mongolska a ubytování v oblasti jsou snadno dostupné, a tak byste si neměli nechat ujít příležitost navštívit tuto neuvěřitelnou oblast.


Počasí Mongolsko Yolyn Am (Eagle Valley)


Yolyn Am, také známý jako Eagle Valley, je jedním z nejkrásnějších míst v Mongolsku a zároveň oblíbeným cílem turistů. Jmenuje se tak podle hojně zastoupených sokolů, kteří zde loví. Yolyn Am se nachází v pohoří Altaj na jihu, v katastru národního parku Gobi Gurvansaikhan.

Pokud byste se rozhodli navštívit toto místo, měli byste si být vědomi, že počasí zde může být velmi nevyzpytatelné. V létě očekávejte příjemné sluncem zahřáté dny s teplotami od 25 do 30 stupňů Celsia. Nicméně, v noci se mohou teploty snížit až k nule. V zimě se zde teploty snižují na -15 až -20 stupňů Celsia a v některých případech dokonce i pod nulu.

I když je toto místo v Gobi pouští, především v létě, můžete se dostat i do kontaktu s vodou. V posledních letech jsou v Yolyn Am k vidění malé ledové krápěje, které přetrvávají až do července. Tyto ledové krápěje vznikají díky množství sněhu a ledu, které zůstanou uloženy v horských kaňonech i přes horké počasí. Tyto krápěje jsou fascinující a díky nim Yolyn Am nevypadá jako typická poušť a díky svému jedinečnému klimatu a přírodě je skvělým místem k návštěvě.

Pokud se na cestě do Yolyn Am rozhodnete pro táboření, berte prosím na vědomí, že dobře balte a připravte se na chladnou noc. V zimě se dá tábořit pouze s adekvátním vybaveným osobním oblečením a spánkovým pytlíkem.

Kromě počasí, existují některá další nebezpečí, která stojí za zvážení, jako jsou např. hadi a štíři. Proto se ujistěte, že víte, jakou faunu očekávat a buďte připraveni.

Celkově řečeno, Yolyn Am je jedno z nejkrásnějších míst v Mongolsku a stojí za to navštívit, ať už sice hledáte přírodu, adrenalinové sporty, zkoumání historie nebo jen uvolnění od městského života. Ať už si zvolíte jakoukoliv roční dobu, nezapomeňte si všimnout krásné přírody, která tuto oblast obklopuje.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mongolsko Yolyn Am (Eagle Valley)


1. Kde se nachází Yolyn Am v Mongolsku?

Yolyn Am se nachází v jihovýchodní části Mongolska v Gobi Gurvansaikhan Národním parku.

2. Jak se dostanu do Yolyn Am?

Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Yolyn Am, je převzít autobus nebo taxi z města Dalanzadgad, což je hlavní město provincie Ömnögovi. To však vyžaduje domluvení s místním průvodcem. Alternativně si můžete pronajmout auto.

3. Jak dlouho trvá prohlídka Yolyn Am?

Prohlídka Yolyn Am může trvat několik hodin až několik dní, záleží na tom, kolik času chcete strávit v této krásné oblasti.

4. Je nutné zaplatit vstupné do Yolyn Am?

Ano, je nutné zaplatit vstupné do Yolyn Am, ale cena se může lišit v závislosti na ročním období. Vstupné se platí pro celý Gobi Gurvansaikhan Národní park.

5. Jaká je nejlepší doba návštěvy Yolyn Am?

Nejlepší doba k návštěvě Yolyn Am je od dubna do října, ale záleží na mnoha faktorech, jako jsou počasí, podnebí a množství turistů.

6. Co si vzít s sebou do Yolyn Am?

Je důležité vzít si s sebou pohodlné oblečení a obuv, sluneční brýle, opalovací krém, vodu a jídlo na celodenní výlet. Může být také užitečné mít sebou fotoaparát, baterku a mapu oblasti.


98 % spokojených zákazníků

Nejnižší cena zaručená

Největší online nabídka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Prohledat letenky