Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Nepál Langtang Valley Trek

Ubytování Nepál Langtang Valley Trek


Nepál se pyšní nejen neuvěřitelnou krásou své přírody, ale i pohostinnými a všemi milovanými lidmi, kteří se všude na vás usmívají. Pokud navštívíte tento krásný kus světa, neměli byste si nechat ujít Langtang Valley Trek. Tato oblast je známá svými vysokými horami, úžasnými scenériemi, nádhernými jezery a bezpočtem zajímavých zastávek. Aby však vaše cesta byla opravdovou pohádkou, je zapotřebí si vybrat ubytování, které vám dokáže nabídnout pohodlí, klid a především bezpečí.

Výběr vhodného ubytování v Langtangu je pro návštěvníky velmi důležitým faktorem při výběru svého pobytu. Naštěstí v této oblasti nechybí široká nabídka různých typů ubytování pro všechny typy cestovatelů, ať už hledáte levné nebo luxusní. Na Langtang Valley Trek jsou k dispozici tři druhy ubytování – teahouse, stanování a turistické chaty.

Teahouse:

Teahouse, zvaný dhal bhat (kuřecí maso a rýže), je pro turisty velmi populární. V teahouse si můžete dát kvalitní čaj, jídlo a usnout na pohodlných postelích s peřinou. Tyto zařízení jsou běžně založena na stavbě chat s omezenějšími vybaveními. Přestože ubytování a jídlo jsou velmi jednoduché, teahouse nabízejí skvělý způsob, jak se dostat blíže k místním obyvatelům, k jejich kultuře a zvykům. V teahouse se lze ubytovat za velmi přijatelné ceny.

Stanování:

Pokud hledáte přírodní zážitek a dobrodružství, můžete se rozhodnout pro stanování. Stanování v Langtangu je ideální pro ty, kteří si chtějí užít naplno půvab přírody, ale také chtějí mít v určitých ohledech víc soukromí a pohodlí. Je to skvělé řešení pro ty, kteří si chtějí užít plně této krásné oblasti. Stanování je ideální pro ty, kteří se chtějí zdržovat ve více vzdálených oblastech.

Turistické chaty:

Turistické chaty jsou určeny pro ty, kteří si chtějí užít více pohodlí a komfortu. Tyto chaty nabízejí jednak soukromí, ale také nezbytnou základní výbavu - včetně teplé vody a dodávky elektřiny, která je zajišťována solárními panely. Pokud jde o cenu, jsou v průměru vyšší než ubytování v teahousech, ale stále velmi přijatelné.

Shrnutí:

Langtang Valley Trek je krásnou oblastí v Nepálu, kde je pro turisty k dispozici široká škála různých možností ubytování. Teahouse, stanování nebo turistické chaty jsou skvělými možnostmi pro cestovatele, kteří hledají příjemné, čisté a bezpečné ubytování. Bez ohledu na to, kterou možnost si vyberete - nikdy nezapomeňte, že úsměv a pohostinnost místních obyvatel vám zaručí kouzelný zážitek a nezapomenutelnou cestu!


Letenka Nepál Langtang Valley Trek


Letenka Nepál Langtang Valley Trek – Venkovská turistika na úpatí Himálaje

Pokud hledáte netradiční dovolenou plnou přírody a klidu, může být letenka na trek v údolí Langtang v Nepálu tím pravým řešením. Toto údolí je obdivované pro svou nádhernou rozmanitost přírodního prostředí, které se nachází v západní části Himálají. Na cestě si můžete prohlédnout mimo jiné horské hřebeny, vodopády, budhistické kláštery a idylické horské vesnice.

Po příletu do Káthmándú začíná s expediční skupinou příprava na cestu, která zahrnuje návštěvu klášterů, prohlídku hlavního města, a nakupování speciální výbavy pro trek. Po té se vydáme malým terénním vozem na sever Nepálu do letiště v Syabrubesi, které je východiskem pro trek do údolí.

Celkově trvá trek několik dní a postupně se budeme dostávat do oblasti, kde vládne drsná a přírodně krásná krajina. V průběhu cesty budeme shlížet na řeku, procházet se údolím s výhledy na vrcholky hor a procházet se zasněženými pastvinami. Při turistice v Langtangu se můžete také setkat s domorodými obyvateli, kteří žijí v horských vesnicích původním způsobem života.

Tato turistika je dostupná pro všechny zdravé jedince s dobrým fyzickým stavem, ačkoli se předpokládá, že průměrná denní turistika odborně nazývaná 'trek' trvá tři až pět hodin denně, takže turisté musí být připraveni na dlouhé a náročné výstupy.

Přesto, že zájezd není levný, poskytuje toto dobrodružství nezapomenutelný zážitek. Do Nepálu lze letět za rozumnou cenu ze všech větších evropských měst, což cestu ještě zpříjemňuje. Pro náročnější cestovatele, kteří mají raději dobrodružství v horách, skvělou alternativou ke trekům v Langtangu může být cesta na Mount Everest Base Camp.

Krátká pauza v Nepálu na venkovském trek na úpatí Himálaje si zaslouží každý z cestovatelů, který hledá klid a zároveň plný přírodní zážitek. Pokud tedy toužíte po přežití velkých přírodních krás s půvabem venkovského prostředí, letenka Nepál Langtang Valley Trek může být pro vás správná volba.


Dovolená Nepál Langtang Valley Trek


Langtang Valley Trek patří mezi nejpopulárnější turistické trasy v Nepálu. Tato trasa je ideální pro ty, kteří chtějí zažít krásu nepálské přírody a kultury. Trek je velmi dobře přístupný a je vhodný i pro méně zkušené turisty. Trasa se nachází v oblasti Langtang, která se nachází asi 70 km severně od Kathmandu.

Celková délka trasy je asi 44 km a trvá v průměru 7 až 8 dní. Trek začíná v městečku Syabrubesi, které se nachází na nadmořské výšce 1 503 m. Zde se můžete setkat s místními obyvateli a ochutnat jejich tradiční jídlo. Během prvního dne treku se vydáte do Lama Hotel, který se nachází ve výšce 2 380 m. Cestou se dostanete k úpatí masívu Langtang a projdete krásnou zelenou krajinou.

Další den pokračujete do Langtang Village, které se nachází v nadmořské výšce 3 307 m. Toto místo bývalo dříve významným obchodním centrem na obchodní cestě mezi Tibetem a Nepálem. Dnes se zde nachází několik tradičních domů a klášter. Tady si můžete prohlédnout tradiční ruční výrobky a ochutnat místní speciality.

Následující den se dostanete až na vrchol Kyanjin Ri, který se nachází v nadmořské výšce 4 773 m. Z vrcholu Kyanjin Ri můžete obdivovat krásný výhled na hory Langtang Lirung a Langtang II. Po návratu do Langtang Village si můžete prohlédnout místní kulturu a tradice.

Poslední den se vydáte zpět do Syabrubesi a ukončíte svůj trek. Cestou se budete moci pokochat krásnou přírodou, kterou jste na své cestě viděli. Na závěr si můžete zakoupit místní tradiční suvenýry a vzpomínat na krásné zážitky, které jste na tomto treku zažili.

Langtang Valley Trek je nádhernou příležitostí k prozkoumání místní kultury a přírody. Pokud máte rádi krásné horské krajiny a chcete si užít několik dní na čerstvém vzduchu, bude pro vás tento trek skvělou volbou. Připravte se na náročné stoupání a sestup, ale také na zážitky, které si přinesete zpět domů.


Nejčastější dotazy a odpovědi Nepál Langtang Valley Trek


1) Jak dlouhý je treking v údolí Langtang?
- Langtang Valley Trek trvá obvykle 10 až 12 dní.

2) Jaká je nejlepší doba pro trekking v údolí Langtang?
- Nejlepší období pro Langtang Valley Trek je od září do listopadu a od března do května. V zimních měsících je oblast často pokryta sněhem a v létě mohou být deštivé období.

3) Je nutné mít s sebou spoustu hotovosti na trekking v Nepálu?
- Ano, na trekking v Nepálu je většinou nutné mít dostatek hotovosti, protože mnoho oblastí nemá přístup k bankomatům nebo platebním terminálům. Je také vhodné mít výměnu v různých menách, jako jsou dolary, eura a rupees.

4) Jaké jsou možnosti ubytování během Langtang Valley Trek?
- Během trekkingu existuje několik možností ubytování, jako jsou horské chaty, hotely a hostely. V horských chatách je obvykle k dispozici jednoduché ubytování s možností sdílení pokoje a společné koupelny. V hotelech lze najít pokoj s vlastním sociálním zařízením.

5) Jaká je obtížnost Langtang Valley Trek?
- Langtang Valley Trek je považován za středně obtížný trek a vyžaduje dobrou fyzickou kondici a zkušenosti s turistikou. Trek se vydává až do nadmořské výšky 4200 metrů a oblast je známá extrémními klimatickými podmínkami.

6) Jaká je cena za Langtang Valley Trek?
- Cena za Langtang Valley Trek se liší v závislosti na tom, zda si člověk vybere průvodce nebo vede trek sám, počtu dní trekkingu, ubytování a stravování. Průměrná cena za trek může být od 800 do 2000 USD.

7) Jaký je doporučený seznam výbavy pro Langtang Valley Trek?
- Mezi základní vybavení pro Langtang Valley Trek patří kvalitní trekové boty, treková hůl, batoh, spacie pytel, izolační oblečení na chladné noci, ochrana proti slunci a dešti, léky na okamžitou pomoc a další výbava. Je rovněž nutné získat vízum do Nepálu před odjezdem z domova.


Počasí Nepál Langtang Valley Trek


Nepál je zemí bohatou na krásné horství a úchvatné přírodní scenérie. Jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů je Langtang Valley Trek. Tuto trekkingovou trasu lze podniknout v průběhu celého roku, ačkoli některé sezóny jsou pro pobyt ve vyšší nadmořské výšce vhodnější.

Jaké jsou období pro pobyt v Langtang Valley?

Nejlepší období pro trekking v Langtang Valley je od září do prosince a od března do května. Tyto měsíce poskytují příjemné počasí a také dobré výhledy na okolní horské vrcholy. Nicméně i v těchto měsících může být počasí vysokohorských oblastí poměrně nepředvídatelné a může se rychle změnit.

Jaké jsou teploty v Langtang Valley?

Teploty v Langtang Valley mohou být poměrně nízké a klesnout až na mínus 10 stupňů Celsia v noci, zejména v období od listopadu do února. Nicméně během dne mohou teploty dosáhnout až 15 stupňů Celsia, hlavně v období září a říjen. Během letních měsíců (červenec a srpen) jsou teploty mírnější, ačkoli mohou být doprovázeny dešti a bouřemi.

Jaké jsou srážky v Langtang Valley?

Srpnové a zářijové období mohou být poněkud deštivá kvůli monzunovému období. Avšak v průběhu ostatních měsíců se srážky výrazně snižují. Míra srážek se zvyšuje s nadmořskou výškou, přičemž v nižších oblastech mohou být lehčí deště a ve vyšších oblastech může být více sněhu.

Závěr

Langtang Valley Trek je trekingová trasa, která poskytuje neuvěřitelný zážitek z krásné horské krajiny, říček, pralesů a dalších přírodních scenérií. Ačkoli nepředvídatelné počasí může být skutečností, cestovatelé si mohou být jisti, že na této trase zažijí příjemné počasí, a to zejména v období od září do prosince a od března do května. Chcete-li tuto trekkingovou trasu podniknout, měli byste se předem informovat o počasí a zvolit si správnou sezónu, která bude pro vás nejpříjemnější.


98 % spokojených zákazníků

Nejnižší cena zaručená

Největší online nabídka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Prohledat letenky