Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Nizozemsko Maastricht

Počasí Nizozemsko Maastricht


Nizozemsko Maastricht je město ležící v jižní části Nizozemska. Zasahuje do něj kontinentální klima ovlivněné Atlantickým oceánem. Průměrná roční teplota v oblasti se pohybuje kolem 10-12 °C. V zimě se často vyskytují mrazy, naopak v letním období je teplota poměrně mírná.

Průměrná teplota v lednu je kolem 2-3 °C, což znamená, že průměrná minimální teplota v noci je pod bodem mrazu. Ačkoli se mráz objevuje často, většinou nevydrží déle než pár dní. Někdy se však může stát, že město trápí velmi silný sněhový příval, který může ztížit provoz v ulicích.

V letním období se teploty v oblasti pohybují kolem 20-25 °C. Nejteplejším měsícem je červenec. Průměrné maximální teploty se mohou dostat až k 30 °C. Letní období je pro Maastricht krásné a ideální pro turisty.

Srpen a září patří k deštivějším měsícům v Maastrichtu. Průměrné srpnové srážky činí kolem 70 mm, což může způsobit menší problémy s mobilizací v městě. Jinak jsou však tyto měsíce poměrně příjemné, co se týče počasí.

Ve městě se často vyskytují mlhy a tyto mohou být velmi husté, zejména v období jara a podzimu. Všechny faktory zohledněny, Maastricht nabízí poměrně stálé a příjemné počasí, které lze užívat většinu roku. Pouze během zimy musejí turisté být rozumní a připravení na mrazy, aby užili pobyt v tomto krásném městě v maximální míře.


Dovolená Nizozemsko Maastricht


Nizozemsko je země plná krásných měst, historických památek, krásné přírody a také moderního umění a kultury. Jedním z nejzajímavějších měst je Maastricht, které se nachází na jihovýchodě země a těší se nejen nádhernému historickému centru, ale také skvělé gastronomické scéně a mnoha kulturním akcím.

Pokud se chystáte na dovolenou do Nizozemska, rozhodně neočekávejte jen průmyslové oblasti či průmyslová města. Maastricht je město s bohatou historií, množstvím kulturních památek, elegantními náměstími a úchvatnou historickou architekturou.

Historické centrum města nabízí návštěvníkům malebné uličky, kde se mísí nizozemský a francouzský styl z doby, kdy Maastricht bylo pod vládou Bourbonského knížectví. Nejvíce návštěvníků si zamiluje náměstí Vrijthof, které je proslulé svým zažitým kulturním bohatstvím a velkým množstvím kaváren i restaurací.

Dalšími architektonickými zčásti jsou například mosty, které překonávají řeku Maas a spojují různé části města, ale také starý hrad a pevnost, které pamatují války i historii tohoto místa.

Mezi nejvýznamnější kulturní akce patří letní Andre Rieu koncerty, které se konají v parku Vrijthof. Značnou měrou se na místní kulturní scénu podílí Univerzita v Maastrichtu, která má nejen výbornou reputaci, ale také zřídila sít zbrusu nových muzeí, galerií a dalších kulturních zařízení.

Maastricht se vyznačuje i mnoha gastronomickými podniky a restauracemi. Nejběžnější snídani tvoří jenom toust s máslem, ale už za oběd se přidává salát, drůbež a dobré víno. Místní speciality v oblasti gastronomie se zaměřují na živočišné maso, denně čerstvé ryby a ovoce a zeleninu z lokálních trhů.

Neméně tisíce turistů potěší nádherná příroda v okolí města. To se sice může zdát nedostupným, ale má to své klady. Ostatně tuto oblast už dlouho oceňují jak turisti, tak také cyklisté, kteří si zde najdou nejlepší podmínky pro své hobby.

Pokud chcete navštívit Nizozemsko z jiného úhlu, než když se mihne skrz z okna letadla při cestě na jiný konec světa, určitě byste neměli vynechat návštěvu města Maastricht. Jeho historie, architektura i kulturní dědictví vás zcela určitě nadchne a zanechá vám nezapomenutelné zážitky.


Ubytování Nizozemsko Maastricht


Na jihovýchodě Nizozemska, poblíž hranic s Belgií a Německem, leží kouzelné město Maastricht. Toto historické město, které se nachází v regionu Limburg, je známé svou architekturou, zábavou, kulturou a gastronomií – a kromě toho nabízí i mnoho možností pro turisty na víkendový pobyt. Pokud tedy plánujete svou cestu do Maastrichtu, je nutné mít zajištěno ubytování pro klidný a příjemný pobyt.

Nejlepší ubytování v Maastrichtu

Existuje mnoho skvělých hotelů, apartmánů a penzionů v Maastrichtu, z nichž si můžete vybrat. Záleží pouze na vašich preferencích, například pokud hledáte levné ubytování nebo hotel na pláži. Nicméně, několik nejlepších možností ubytování v Maastrichtu jsou:

1. Mabi City Centre Hotel
Tento neoklasicistický hotel se nachází v samotném srdci města a nabízí stylové ubytování pro své hosty. Interiér hotelu kombinuje historické prvky s moderním zaměřením a nabízí hostům doplňkové služby jako jsou džusy a smoothies u snídaně, dobytí mobilních zařízení nebo půjčení jízdních kol.

2. Kruisherenhotel Maastricht
Tento hotel se nachází v bývalém řádovém kostele stejného jména a je dokonalým příkladem pro konverzi architektury starých budov. Stejně jako v předchozím případě, interiéry spojují historii a moderní prvky. Hosté mohou navštívit i místní Kruisheren Restaurant, kde jsou k dispozici místní pochoutky a koktejly.

3. B&B De Hofnar Maastricht
Pokud hledáte jednodušší a cenově dostupnější možnost, mohl by být B&B De Hofnar tím správným výběrem. Tato klasická holandská stavebnice přitahuje mnoho turistů svým umístěním blízko centra a nabídka pěkně zařízených pokojů.

4. The Student Hotel Maastricht
The Student Hotel je ideálním místem pro ty, kteří chtějí zůstat v blízkosti Maastricht University. Navíc nabízí vlastní fitness centrum, společné prostory pro studium a relaxaci a opravdu dobré jídlo. Hotel je umístěn v blízkosti městského parku a zámku.

5. Kasteel Vaeshartelt
Tento nádherný hotel se nachází v předstihu několika ha parků a je obklopen zelení a klidem. Na rozdíl od předchozích propojených hotelů, tento majestátní zámek nabízí svým hostům pobyt v klidu a pohodlí, zalité révou a krásnými zahradami. Ideální pro páry, novomanžele nebo jednoduše ty, kteří chtějí utéct z davu.

Závěr

Maastricht nabízí řadu možností ubytování, od moderních hotelů po historické zámky, vše záleží na vašich preferencích a rozpočtu. Na základě vašich potřeb můžete najít perfektní ubytování v Maastrichtu a vychutnat si klidný a příjemný pobyt v tomto krásném městě. Samozřejmě, mimořádnou hodnotu by měl doprovodit poznávací program a ochutnání místních specialit.


Letenka Nizozemsko Maastricht


Nizozemsko je zeměm s neuvěřitelnou historií a kulturou. Leží na západě Evropy a je známo pro svá krásná města plná historických památek a moderní architektury.

Jedním z těchto měst je Maastricht. Maastricht je historické město ležící na jihu Nizozemska, nedaleko od hranic s Belgií. Město je jedním z nejstarších v zemi a má mnoho památek a atrakcí k návštěvě. Od historických kostelů a katedrál až po moderní galerie a designové obchody, Maastricht má vše, co byste si mohli přát.

Pokud se chystáte navštívit Maastricht, nejlepším způsobem, jak se tam dostat, je letenka. Letenka Nizozemsko Maastricht je skvělou možností pro ty, kteří chtějí cestovat pohodlně a za velmi rozumnou cenu. Díky nejrůznějším leteckým společnostem máte mnoho možností, jak najít nejlepší letenky do Maastrichtu.

Nejlepší způsob, jak najít levné letenky, je použít online vyhledávač. Ty vám poskytnou nejrůznější možnosti dle vašich požadavků, například termínů cestování, času a rozpočtu. Pokud máte velmi omezený rozpočet, nezapomeňte se zaregistrovat do aktualizací a slevových kódů různých leteckých společností. Máte tak větší šanci najít nejlepší letenky za nízkou cenu.

Jakmile se dostanete do Maastrichtu, můžete se těšit na mnoho různých aktivit. Pro milovníky historie doporučujeme procházku po historickém centru města. Zastavte se u starověkých budov, jako je například Římský most nebo Basiliek van Onze-Lieve-Vrouw. Pokud máte rádi umění, návštěva Bonnefantenmuseum je pro vás nutností. Toto muzeum umění hostí sbírky, zahrnující díla belgických a nizozemských umělců.

Maastricht je také lákadlem pro milovníky designu. Návštěva belgického designového obchodu Mosa Design Studio nebo Boutique Mosae je pro vás ochutnávka toho nejlepšího z nizozemské módy.

Když dorazíte do Maastrichtu, zjistíte, že jeho bohatá historie a kultura spolu s moderními prvky poskytují mnoho možností pro výlety a zážitky. Díky letenkám Nizozemsko Maastricht se můžete dostat do tohoto fascinujícího města za ideální cenu a mít nezapomenutelný zážitek.


Nejčastější dotazy a odpovědi Nizozemsko Maastricht


1. Jak se dostanu z letiště do Maastrichtu?
Odpověď: Nejjednodušší způsob je jet autobusem nebo vlakem. Autobusová linka 350 jede přímo z letiště do Maastrichtu, vlak jezdí z letiště do stanice Maastricht adres zhruba jednou za hodinu.

2. Jaké jsou nejlepší památky v Maastrichtu?
Odpověď: Mezi nejznámější památky v Maastrichtu patří památník Johna F. Kennedyho, katedrála svatého Servátia, římské zdi a most St. Servaas.

3. Kolik stojí jízdné v Maastrichtu?
Odpověď: Cena jízdného v závislosti na trase a čase cestování. Pokud chcete cestovat městskou hromadnou dopravou, můžete si zakoupit opakovať jízdenku za 6 EUR, což platí po dobu jednoho dne.

4. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Maastrichtu?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Maastrichtu je od dubna do října, kdy je počasí teplejší a slunečnější.

5. Kde se nachází nejlepší restaurace v Maastrichtu?
Odpověď: Maastricht nabízí mnoho skvělých restaurací, ale některé z nejlépe hodnocených jsou Beluga, Toine Hermsen a Restaurant Rozemarijn.

6. Jaký je nejlepší způsob, jak se projít po Maastrichtu?
Odpověď: Maastricht je relativně malé město a dá se snadno projít pěšky. Můžete také půjčit kolo nebo se projet městskou hromadnou dopravou.

7. Jaké jsou nejbližší okolní města k Maastrichtu?
Odpověď: Nejbližšími městy k Maastrichtu jsou Heerlen, Sittard-Geleen a Valkenburg aan de Geul.

8. Kouzelné vánoce jsou v Nizozemsku v porovnání s českými?
Odpověď: V Nizozemsku se vánoční atmosféra projevuje velmi podobnými způsoby jako v České republice - náměstí a ulice jsou osvětlené, jsou vysoké vánoční stromy a nabídky speciálních trhů a vánočních párty.


98 % spokojených zákazníků

Nejnižší cena zaručená

Největší online nabídka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Prohledat letenky