Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Peru Tarapoto

Nejčastější dotazy a odpovědi Peru Tarapoto


1. Jak se dostat do Tarapota?
Nejlepší možností je letět do letiště v Tarapotu z Limy. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí lety do Tarapota.

2. Jací jsou lidé v Tarapotu?
Lidé v Tarapotu jsou velmi přátelští a pohostinní. Mám za to, že pokud se budete choval respektovatně, setkáte se s velkou přívětivostí lidí v Tarapotu.

3. Jaké jsou nejoblíbenější atrakce v Tarapotu?
Mezi nejoblíbenější atrakce v Tarapotu patří procházky po Tarapotském zálivu, cestování do El Huayo, prohlídka archeologických nalezišť Yurimaguas a pralesová turistika do Tarapota.

4. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Tarapota?
Nejlepší čas na návštěvu Tarapota závisí na vašich cílech a zájmech, ale nejoblíbenější a nejpříjemnější období jsou měsíce od června do srpna, kdy je počasí mírné a suché.

5. Jaký je typický peruánský jídlo v Tarapotu?
Místní kuchyně je poměrně výjimečná a oblíbená v Tarapotu a v Okolí můžete ochutnat jedinečné rybí pokrmy, připravené z místních ryb, krevety a humrů a také tradiční tykev. Dále oblíbené jsou i různé druhy masa, jako je například krokodýlí nebo hovězí.

6. Co bych si měl vzít s sebou do Tarapota?
Do Tarapota si vezměte lehké a pohodlné oblečení, pevné a dostatečně vysoké boty na turistiku v pralese, ale také dostatečné množství ochranných prostředků proti komárům. Také nezapomeňte na opalovací krém, klobouk nebo čepici a nějakou vodotěsnou láhev na pití.

7. Jaký je typický pobyt v Tarapotu?
Typický pobyt v Tarapotu zahrnuje procházky po přírodních atrakcích, setkání s místními lidmi, ochutnávky místní kuchyně a také pobyt na venkově nebo v eko-lodge v blízkosti pralesa. Také v Tarapotu najdete turistiku s průvodcem, díky které si budete moci vychutnat všechny místní atrakce.


Ubytování Peru Tarapoto


Peru Tarapoto je město v severní části Peru, které nabízí nádhernou přírodu, kulturní a historické památky a vynikající gastronomii. Pokud se rozhodnete navštívit Tarapoto, je důležité zajistit si kvalitní ubytování, které bude splňovat vaše požadavky a bude příjemné pro odpočinek.

V Tarapoto najdete širokou škálu ubytování od hotelů a apartmánů až po hostely. Většina hotelů se nachází v centru města a nabízí pohodlné pokoje s koupelnou, TV, minibarem a Wi-Fi připojením. Ceny se liší podle kategorie hotelu, začínají od 50 dolarů za noc až do luxusních hotelů za 200 dolarů a více.

Pokud hledáte levnější, ale přesto pohodlné ubytování, můžete si zvolit apartmán nebo penzion. Tyto ubytovací zařízení se nachází v blízkosti centra města a nabízejí kuchyň, společné sociální zařízení a většinou i Wi-Fi. Ceny za noc se pohybují od 20 do 50 dolarů.

Hostely jsou nejlevnějším ubytováním v Tarapoto. Nabízejí společné pokoje nebo privátní pokoje s koupelnou a většinou i Wi-Fi a společnou kuchyň. Ceny za noc se pohybují od 5 do 15 dolarů.

V Tarapoto najdete také luxusní ubytování, jako jsou resorty a bungalovy. Tyto ubytovací zařízení se nacházejí mimo centrum města a nabízejí úchvatné výhledy na okolní krajinu, soukromou pláž a bazén. Ceny za noc se pohybují od 200 do 500 dolarů.

Několik tipů na ubytování v Tarapoto:

1. El Sauce Resort - luxusní resort s bazénem, tenisovým kurtů a restaurací

2. Casa de la Buhardilla - apartmánový komplex s kuchyňkou a společnou zahradou

3. Curuhuinsi Lodge - bungalovy s výhledem na řeku a deštný prales

4. Tambo Ilusion - ekologické resort s vlastními zahrádkami a farmou

Ať už si zvolíte jakýkoliv druh ubytování v Tarapoto, je důležité zajistit si kvalitní a bezpečné místo pro odpočinek po náročných výletech a prohlídkách. Město nabízí širokou škálu možností a vy si můžete vybrat podle vašich požadavků a finančních možností.


Letenka Peru Tarapoto


Pokud hledáte nezapomenutelný zážitek ze svého výletu do jihoamerického Peru, určitě byste neměli zapomenout navštívit malé, ale úchvatné město Tarapoto. Leží v srdci peruvské Amazonie a nabízí nejen nádherné přírodní scenérie, ale také bohatou kulturu a mnoho aktivit.

A jak se tam vlastně dostat? Nejlepší volbou je letadlo. Letenka Peru Tarapoto je sice trochu dražší, ale stojí to za to. Po přistání na letišti Tarapoto se okamžitě uprostřed přírody. Nejlépe to lze popsat jako rozlehlé zelené rákosí a palmové pláže, které lemovají řeky a potoky. Kvůli tomu se Tarapoto občas přirovnává k benátskému Las Vegas - překrásným místem, kde lze strávit klidnou dovolenou nebo adrenalinové zážitky.

Jednou z možností pro turisty je prozkoumat národní park Cordillera Azul, což je domov pro velkou škálu endemických druhů rostlin, ptáků a zvířat. Můžete sledovat vodopády a slunce nad vrcholem nejvyšší hory v této oblasti. Dále si můžete projít horskou vesničku Lamas, která nabízí tradiční peruvskou kuchyni a ruční výrobu šperků a keramiky zargollas. Turisté se mohou také projít po historických místech Tarapota, navštívit archeologická naleziště Huayna Pichis nebo razit si kolejnickou trasu do města Moyobamba a mnoho dalšího.

Po celý den prozkoumávání přírody se můžete vrátit do města Tarapoto a užívat si místních kulturních tradic. V Tarapotu najdete četné obchody s dřevěnými sochami, textiliemi a dalšími místními výrobky. Jednou z charakteristik tohoto města je i jeho bohatá místní kuchyně. Nejlepší jídla Tarapot se z domácí šišá (ověřená a přizpůsobená cílení západní chuti) a tradičním pijew. To vše můžete vychutnat v místních suvenýrových obchodech nebo místních bodegách.

Konečně, místního života se můžete zúčastnit takzvanégo yumbatonu, což je přehlídka tanců a muziky a rituál pro zemědělské bohy. Tato přehlídka se koná každý rok v srpnu a trvá několik dnů. Nebo si prostě na Tarapoto můžete užít jedno z nejlepších jídel v Peru (a možná i celé Jižní Americe) s místním pivo a kapelou s latinsko-americkou muzikou.

Letenka Peru Tarapoto je vaší cestou k nezapomenutelnému zážitku. Toto místo vám nabízí to nejlepší z přírody a kultury jihoamerického Peru, a to vše v přátelském prostředí místních obyvatel. Přidejte se ke stanovení a zarezervujte si tuto letenku co nejdříve!


Počasí Peru Tarapoto


Peru Tarapoto je město, které se nachází na severovýchodě Peru a je často nazýváno "bránou do amazonské džungle". Tarapoto se nachází v nadmořské výšce 350 metrů a je obklopeno zelenými kopcemi a exotickou vegetací. Průměrná teplota v Tarapoto se pohybuje kolem 25-30 °C a v průběhu roku se může lišit.

Období sucha

Období sucha v Tarapoto trvá od června do září. Během této doby můžete očekávat horké a suché dny s minimálním srážkovým úhrnem. Průměrná teplota během tohoto období je kolem 26-28 °C. V noci se teplota snižuje a lze očekávat kolem 20-22 °C. Sucho v této oblasti může být intenzivní a vznikat mohou požáry.

Období dešťů

Období dešťů v Tarapoto trvá od října do května. Během tohoto období můžete očekávat vyšší srážkový úhrn, teploty okolo 25-27 ° C a vlhkost kolem 90-95%. Průměrná roční srážkový úhrn v této oblasti se pohybuje kolem 2000 mm, nejvíc srážek spadne v prosinci a lednu.

Během deštivého období v Tarapoto může být potřeba být připraven na občasné bouřky, přívalové deště, chladné noci a hromadná sesuvy. Dopravu v této oblasti může omezit bouřkové odvodnění, silné deště a záplavy.

Jaké oblečení si vzít?

Při návštěvě Tarapoto je důležité mít na paměti, co si vzít s sebou. Pokud plánujete návštěvu během období sucha, doporučuje se vzít si krátké kalhoty, trička s krátkým rukávem a letní obuvi. Pokud však navštívíte Tarapoto během období dešťů, měli byste vzít déšť kabát, boty vhodné pro bouřlivé počasí a ochranné sluneční brýle.

Závěr

Počasí v Tarapoto se může velmi lišit v průběhu roku. Pokud navštívíte Tarapoto během suchého období, očekávejte horké a suché dny, ale během deštivého období může být potřeba být připraven na přívalové deště a bouřky. Ať už se rozhodnete kdykoli jet, nezapomeňte si přibalit všechny nezbytné věci, abyste mohli užít svou cestu bez problémů.


Dovolená Peru Tarapoto


Peru je země, která překvapí každého. Tato jihoamerická země nabízí impozantní kulturní dědictví Incké říše a okouzlující přírodní krajiny, mezi kterými najdete i Tarapoto. Jedná se o město ležící 356 metrů nad mořem a je bránou do Amazonie. Pokud hledáte dovolenou, která vám poskytne relaxaci a zážitky z přírody, Tarapoto je dokonalým místem pro vás.

Tarapoto je malé město s přibližně 100 tisíci obyvateli a nachází se v regionu San Martín. Charakteristický je pro něj tropický podnebí a obklopení horami. Můžete se těšit na krásné palmové pláže, vodopády a řeky. Pokud si rádi užíváte adrenalinové zážitky, rozhodně nezapomeňte navštívit vodopád Ahuashiyacu nebo řeku Uchuyacu.

Město Tarapoto je také známé pro svou gastronomii. Nejznámější pokrm je ceviche, který najdete v mnoha restauracích nejen v Tarapoto, ale i v celém Peru. Jiným místním jídlem, které byste neměli vynechat, jsou trucha, kuřecí plněné banány a masové pokrmy.

Pokud jste zamilovaní do přírody, určitě byste neměli vynechat návštěvu jezera Lindo. Nachází se v národním parku Cordillera Azul a nabízí překrásné scenérie. Své si zde přijdou do svých i milovníci pozorování ptáků.

Dalším must-see místem pro dovolenou v Tarapoto je historická část města. Navštivte kostel San Antonio, který byl postaven v 19. století, a návštěvníky přitahuje nejen svou krásou, ale i obrovskými zvony zasazenými do zdi. Dalším zajímavým místem je i Casa de la Cultura, kde najdete bohatou kolekci kameninových stélek a keramiky z Peru.

Zažijte dovolenou, kterou nikdy nezapomenete! Navštivte Tarapoto v Peru a objevte krásy této země – od pozorování ptáků na jezeře Lindo po ochutnávání místní peruánské kuchyně. Tarapoto nabízí perfektní kombinaci přírodních krás a kultury – tuto destinaci by měl mít každý cestovatel na svém seznamu míst, která stojí za návštěvu.


98 % spokojených zákazníků

Nejnižší cena zaručená

Největší online nabídka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Prohledat letenky