Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Rumunsko Sibiu

Počasí Rumunsko Sibiu


Počasí v Rumunsku se liší v závislosti na geografické poloze a nadmořské výšce. V Sibiu, které se nachází v údolí v jižní části Transylvánie, panuje mírné středoevropské podnebí s výraznými ročními obdobími.

V letních měsících se teploty pohybují kolem 24 °C s častými dešti a bouřkami. V zimě klesají teploty pod bod mrazu a sníh zůstává na zemi až do března. Během jarního a podzimního období se teploty pohybují mezi 10 a 15 °C.

V posledních letech však bylo počasí chaotické a způsobilo několik přírodních katastrof. V roce 2017 Sibiu zasáhlo silné tornádo, které si vyžádalo životy a mnoho materiálních škod.

Rumunské vlády se snaží přijímat opatření k ochraně před přírodními katastrofami a bojují proti klimatickým změnám. Vědci také varují, že budoucnost počasí bude pravděpodobně stále nepředvídatelnější a extrémnější.

Navzdory různým vlivům na počasí je Sibiu stále krásný a lákavý turistický cíl v jakémkoliv ročním období. Je to město s bohatou historií a kulturou, které může nabídnout spoustu zážitků a památek pro návštěvníky.


Letenka Rumunsko Sibiu


Pokud hledáte nová a neotřelá místa pro svou dovolenou, určitě si nechte doporučit Sibiu – krásné město v srdci rumunských Karpát.

Sibiu se nachází ve středním Rumunsku, jen pár hodin jízdy od hlavního města Bukurešti. Jeho historie sahá až do 12. století, kdy bylo založeno jako opevněné město na strategickém místě mezi Transylvánií a Valašskem. Pro svou výhodnou polohu bylo Sibiu významným centrem obchodu a řemesel.

Dnes je Sibiu spíše klidným městem plným historie a kultury. Můžete zde navštívit některé z nejkrásnějších kostelů v Rumunsku, jako například radniční kostel s vysokou věží či Piata Mare – náměstí, které kdysi sloužilo jako tržiště a dnes je ideální pro obdivování městské architektury.

Kromě historických pamětihodností nabízí Sibiu také zajímavé muzea a galerie, jako například Muzeum Leona Wyczółkowského nebo Muzeum středověkého Sibiua. Pokud máte rádi divadlo, můžete navštívit některou z mnoha divadelních scén, které v Sibiu najdete.

Pokud hledáte adrenalinový zážitek, můžete vyrazit do nedalekých hor na výlet či na lyže. V létě můžete také navštívit nedalekou přehradu Cindrel.

Sibiu je snadno dostupné letadlem, nejlepší cesta je s přestupem z Prahy nebo Vídně. Letenky se dají sehnat za přijatelné ceny a ubytování lze najít v rozmezí od luxusních hotelů až po levné hostely.

Sibiu se určitě řadí mezi méně známá místa v Evropě, ale právě to mu dodává jeho půvab a kouzlo. Pokud máte rádi historii, kulturu a krásnou přírodu, rozhodně si nechte doporučit Sibiu jako svůj další cíl pro dovolenou.


Ubytování Rumunsko Sibiu


Rumunsko je země s bohatou historií a kulturou, která se pyšní nejen krásnými památkami, ale i úchvatnou přírodou. Sibiu, ležící v Transylvánii, je jedním z nejvýznamnějších historických měst v zemi. Pokud plánujete cestu do Rumunska a hledáte vhodné ubytování v Sibiu, můžete se těšit na zajímavé možnosti pro různé typy cestovatelů.

V okolí Sibiua najdete spoustu hotelů, penzionů i apartmánů. Pokud chcete být v centru dění, ubytování v historickém centru města je pro vás tou správnou volbou. Tyto ubytovací jednotky se nacházejí v blízkosti všech turistických atrakcí a většinou jsou v rekonstruovaných historických objektech, které poskytují unikátní atmosféru. Většinou se ale jedná o dražší variantu.

Pokud vám více vyhovuje klidné prostředí, hledejte ubytování v klidných čtvrtích města, kde si můžete užít i atmosféru tradičního rumunského venkovského stylu života. Tyto oblasti nabízejí klid a pohodu, a přitom se můžete dostat do centra města během několika minut chůze. V této části města najdete také ubytování ve venkovských domečcích v horách s překrásným výhledem.

Dále jsou zde k dispozici také vybavené apartmány, perfektní volba pro rodiny s dětmi, páry nebo skupiny přátel. Ty mají většinou vlastní kuchyni, vše potřebné pro přípravu jídel a také místo pro odpočinek a relaxaci po celodenním objevování města.

Pokud cestujete s menším rozpočtem, můžete vybírat ze široké nabídky hostelů v centru města i v jeho okolí. Tyto levné ubytovny nabízejí společné pokoje i privátní pokoje se společnými sociálními zařízeními a kuchyňkou. Většinou nabízejí i společenské prostory, kde se můžete setkat s dalšími cestovateli.

Sibiu má k dispozici i hotely tří a čtyřhvězdičkové, které nabízejí luxusní pokoje a služby. Tyto ubytovací jednotky mívají většinou k dispozici spa, fitness centra a sauny, takže si během pobytu můžete užít celkovou relaxaci a odpočinek.

Bez ohledu na to jaký typ ubytování si v Sibiu vyberete, určitě budete mít pocit, že jste se dostali do země, kde se stýkají východ a západ. Spojení tradičního rumunského stylu a moderního vzhledu, dává místu specifickou atmosféru a nezapomenutelný zážitek z vaší cesty.


Nejčastější dotazy a odpovědi Rumunsko Sibiu


Zde jsou nejčastější dotazy a odpovědi o Rumunsku a městě Sibiu:

1. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Sibiu?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Sibiu, je letecky, vlakem nebo autobusem. Letiště Sibiu má přímé lety z několika evropských měst, vlakové a autobusové spojení je k dispozici z většiny rumunských měst.

2. Jaké jsou nejlepší památky v Sibiu?

Nejlepšími památkami v Sibiu jsou historické centrum, pevnost Păltiniș, most Liar's Wall, městské opevnění, kostel sv. Michaela, radnice a Brukenthalovo muzeum.

3. Co si mohu koupit v Sibiu?

V Sibiu můžete koupit řemeslné výrobky jako ručně tkány koberce, keramiku, bižuterii, kůži a výrobky z kožešin.

4. Jaké jsou nejlepší restaurace v Sibiu?

Nejlepšími restauracemi v Sibiu jsou Crama Sibiana, Casa Fermo, Taj Mahal a Butoiul de Aur.

5. Jak vypadá počasí v Sibiu?

Počasí v Sibiu je středoevropské se čtyřmi ročními obdobími. Průměrná teplota v létě je 25 °C a v zimě 0 °C. Nejlepší dobou pro návštěvu Sibiua je jaro a podzim.

6. Jaké jsou nejlepší turistické aktivity v Sibiu?

Nejlepšími turistickými aktivitami v Sibiu jsou prohlídka historického centra, návštěva památek a muzeí, procházka v horách, cyklistika a ochutnávka místní kuchyně.

7. Je v Sibiu bezpečno?

Sibiu je relativně bezpečné město. Jako ve všech turistických destinacích však stále platí, že byste měli být obezřetní, udržovat své cennosti v bezpečí a dodržovat základní bezpečnostní opatření.

8. Jaké jsou nejlepší ubytování v Sibiu?

Sibiu má mnoho kvalitních ubytování, včetně hotelů, penzionů a apartmánů. Nejlepšími ubytováními jsou Pensiunea Casa Silui, Continental Forum Sibiu a Casa Luxemburg.

9. Co dělat v okolí Sibiua?

V okolí Sibiua je mnoho dalších turistických atrakcí, včetně hradu Bran, města Brasov, kláštera Cozia a hradu Fagaras.

10. Potřebuji vízum pro návštěvu Rumunska?

Občané z většiny zemí Evropské unie a některých dalších zemí mohou do Rumunska vstoupit bez víza. Pro vízum je však třeba kontaktovat rumunské velvyslanectví v zemi, kde žijete.


Dovolená Rumunsko Sibiu


Rumunsko je země, která nabízí pro cestování mnoho zajímavých míst. Jedním z nich je Sibiu, historické město na jihu Transylvánie. Pokud se chystáte na dovolenou do Rumunska, Sibiu by nemělo být na seznamu vašich zastávek opomenuto.

Sibiu je považováno za jedno z nejkrásnějších měst v Rumunsku a je to jedno z nejlepších míst k návštěvě, pokud jste fanoušky historie. Město je plné zachovalých gotických architektonických skvostů a věží, měšťanských domů a kostelů. Nejproslulejším památníkem Sibiua je Brukenthalův palác, neoklasicistická stavba postavená v 18. století, která nyní slouží jako muzeum.

Pro milovníky přírody a turistiku nabízí Sibiu také mnoho fascinujících parků a rezervací. Park Sub Arini je největším parkem v městě a nabízí spoustu aktivit, jako jsou cyklistické trasy, turistické stezky a piknikové oblasti. Připravte si tedy piknikový koš a užijte si den v přírodě.

Související s parkem Sub Arini je přírodní rezervace Dumbrava Sibiului, rozkládající se na ploše více než 960 hektarů. Rezervace je důležitým místem pro ochranu nezbytných ekosystémů, kde můžete vidět mnoho druhů živočichů a rostlin. Tento přírodní klenot nabízí krásné lesní pěšiny a cyklostezky a pro turisty, kteří milují přírodu a bohatství biologické diverzity je to ideální místo pro strávení dne.

Pro návštěvníky, kteří se zajímají o kulturu a umění, město nabízí mnoho podniků. Sibijské ethnografické muzeum nabízí výstavy zabývající se životem v Sibiu, folkloru a řemesla. Pro milovníky her a divadla je tu Národní Divadlo Radu Stanca, které nabízí různé divadelní představení po vzoru mezinárodním standardům.

Sibiu je charakteristické spoustou restaurací, kaváren, obchodů a hospod, kde můžete ochutnat místní speciality, jako je Sarmale a Cozonac (koledované muffiny). Kromě toho se Sibiu stává čoraz více populárním místem pro speciální dovolenou v Rumunsku a přichází s mnoha novými koncepty a podniky, od chytrých designových hotelů až po slow-food restaurace.

Pokud se tedy chystáte na dovolenou do Rumunska, Sibiu je jedním z nejlepších míst, kde můžete získat zážitek neuvěřitelné atmosféry a bohaté historie. Navštivte Sibiu a uvidíte, že je to jedno z nejkrásnějších měst v Evropě.


98 % spokojených zákazníků

Nejnižší cena zaručená

Největší online nabídka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Prohledat letenky