Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Salamonovy ostrovy Arnavon Islands

Letenka Salamonovy ostrovy Arnavon Islands


Arnavon Islands jsou tři izolované ostrůvky nacházející se v centrální části Šalamounových ostrovů v jihozápadním Tichomoří. Tyto ostrovy jsou domovem přibližně pro 4 000 hnízdících ptáků a také pro ohrožené želvy a dugongy.

Arnavon Islands jsou neobydlené a protože se v blízkosti nachází mnoho rybářů, ochrana života na těchto ostrůvcích je velmi důležitá. Arnavon Islands byly vyhlášeny za chráněné území v roce 1995 a nyní je spravuje Arnavon Islands Marine Conservation and Protected Area.

Ostrov Alava je největší a nejlidnatější ostrov ze tří, kde je také dovolené pro údržbu a také slouží jako hlavní kemp pro ochranu želv. Druhým a nejmenším ostrovem je Baraulu, který slouží pro ochranu hnízdících ptáků. Poslední ostrov je Patunvanu, který je nejvzdálenější a nachází se asi 50 km jižně od Baraulu.

Arnavon Islands jsou oblíbenou destinací pro turisty, kteří se zajímají o ekologii a ochranu přírody, ale i pro ty, kteří chtějí objevit krásy tichomořské přírody. Zdejší prostředí a fauna jsou nádherné a ubytování se nachází přímo na ostrově Alava.

Pokud máte zájem navštívit Arnavon Islands, měli byste si tištěný exemplář potvrzení o registraci kempu sebou. Kemp na ostrově Alava je otevřen pouze během období od dubna do října a dopravu lze zajistit pouze s místními průvodci. Pokud máte rádi přírodu a chcete se podívat na ostrovy, které poskytují útočiště pro řadu ohrožených živočišných druhů, pak by návštěva Arnavon Islands určitě měla být na vašem seznamu míst, které je třeba navštívit.


Počasí Salamonovy ostrovy Arnavon Islands


Salamonovy ostrovy Arnavon Islands jsou jedinečným místem na světě. Tento archipel se nachází v Tichomoří mezi ostrovy Bougainville a Solomon. Arnavon Islands jsou tvořeny třemi malými ostrůvky, které jsou obklopeny korálovými útesy a břehy, na kterých žijí karety, krokodýli, dugongové a řada dalších druhů zvířat.

Pokud hledáte klid a odpočinek, Salamonovy ostrovy Arnavon Islands jsou ideálním místem pro vás. Tento ostrovní ráj má velmi mírné podnebí a teploty zde zůstávají v průměru kolem 28°C po celý rok. Během měsíců srpna a září však zde může být docela vlhko a horko, což je dáno převážně velkým množstvím srážek.

Vzhledem k tomu, že Salamonovy ostrovy Arnavon Islands jsou tak malé, počasí zde může být velmi nejisté a měnit se velmi rychle. V létě se zde může objevovat velmi silný vítr, který může způsobit velké vlny a špatné podmínky pro koupání a plavání. V zimních měsících zase může být počasí celkově klidnější a slunečnější.

I přesto, že Salamonovy ostrovy Arnavon Islands nejsou turisticky příliš známé, jsou velmi oblíbené mezi potápěči a milovníky přírody. V těchto vodách můžete vidět velké množství ryb, žraloků, delfínů, želv a dalších mořských živočichů.

Pokud se chystáte na Salamonovy ostrovy Arnavon Islands, měli byste být připraveni na to, že zde nenajdete žádné luxusní hotely a resorty. Obyvatelé ostrovů se spíše zaměřují na nabízení ekoturismu a to znamená, že můžete očekávat jednoduché ubytování a lokální jídlo.

Celkově Salamonovy ostrovy Arnavon Islands jsou doslova rájem na zemi. Pokud hledáte klid a odpočinek v přírodě, můžete si vychutnat nejkrásnější scenérie a zároveň najít velké množství aktivit, které můžete podniknout. Bez ohledu na to, jaký druh počasí vás potká, Salamonovy ostrovy Arnavon Islands jsou to nejlepší místo pro relaxaci a regeneraci.


Dovolená Salamonovy ostrovy Arnavon Islands


Salamonovy ostrovy Arnavon Islands jsou malým rájem v jihozápadním Tichomoří. Tyto ostrovy, které tvoří součást Šalomounových ostrovů, jsou místem, kde si můžete užít naprostého klidu a pohody. V dnešním článku se podíváme na to, co všechno můžete na těchto ostrovech zažít.

Především jsou Arnavon Islands ideální pro ty, kteří chtějí utéct od shonu moderního světa a zcela se odpočinout. Během vaší pobytna zde budete moci sledovat roztodivnou přírodu, která se na ostrovech skrývá. Arnavon Islands jsou totiž považovány za jednu z nejvýznamnějších ptačích oblastí v celém Tichomoří.

V roce 1995 byly Arnavon Islands prohlášeny za chráněné území, což vedlo k uchování nejen ptačích druhů, ale i další fauny a flóry ostrovů. V oblasti se také nachází významná plocha mangrovových lesů, které jsou důležité pro ochranu pobřežních oblastí před erozí.

V období, kdy na ostrovech nebyli lidé, byly Arnavon Islands obývány pouze mořskými korytáři, sličnými plameňáky a jinými ptačími druhy. V dnešní době existuje na ostrovech malá vesnice Kolombangara, která je obydlena asi 200 lidmi. Vesničané se věnují rybolovu a turistickému ruchu.

Turisté zde mohou strávit několik dní v klidné a příjemné atmosféře, sledovat z papírových klací záznamy o přírodě a životě ostrova. Výšlap na nejvyšší kopec Kolombagana (1839 m) je také nezapomenutelný zážitek. Kromě turistických aktivit můžete navštívit například i místní muzeum, které provází návštěvníky historií ostrova a místním způsobem života.

Při cestě na Salamonovy ostrovy Arnavon Islands nepřemýšlejte pouze o samotném pobytu na ostrovech. Především musíte pamatovat na to, že jde o chráněnou oblast a že byste jako turisté měli respektovat místní zvyky a tradice, stejně jako ochranu přírody.

Nakonec se dá říci, že Salamonovy ostrovy Arnavon Islands jsou nezapomenutelným místem, které vás ukolébá svým klidem a přirozeností. Pokud hledáte něco, co vás odvede od každodenního shonu, nemůžete minout tuto krásnou část Tichomoří.


Nejčastější dotazy a odpovědi Salamonovy ostrovy Arnavon Islands


1. Jak se dostat na Salamonovy ostrovy Arnavon Islands?
Ostrovy Arnavon Islands jsou přístupné pouze lodí. Nejčastěji se vyráží z přístavu v městečku Noro na západě ostrova New Georgia.

2. Jaké aktivity lze na Salamonových ostrovech Arnavon Islands podniknout?
Na ostrovech lze podniknout potápění, šnorchlování, pozorování místní fauny a flóry, rybaření a procházky po ostrovech.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu ostrovů Arnavon Islands?
Nejlepší čas na návštěvu ostrovů je od listopadu do dubna, kdy je suché období a podmínky pro potápění a šnorchlování jsou nejlepší.

4. Kde lze na ostrovech ubytovat se?
Na ostrovech se nachází jediný kemp, který nabízí jednoduché ubytování v chatkách s venkovním WC a sprchou.

5. Jak se dostat mezi jednotlivými ostrovy Arnavon Islands?
Mezi ostrovy se lze přepravovat lodí, která je k dispozici na ostrovech.

6. Lze na ostrovech najít restaurace a obchody?
Na ostrovech se nevyskytují žádné restaurace a obchody, je nutné si s sebou donést dostatek potravin a pitné vody.

7. Je na ostrovech možné používat elektrickou energii?
Na ostrovech není k dispozici elektrická energie, je nutné si s sebou donést dostatek baterií a powerbanky.

8. Jaká místní fauna a flóra se na ostrovech nachází?
Na ostrovech se nachází například krokodýli pacifičtí, želvy, papoušci nebo delfíni. Z rostlin zde lze spatřit palmové oázy a mangrovy.

9. Jsou na ostrovech nějaká omezení nebo zákazy?
Na ostrovech je zakázáno kouřit, tábořit mimo stanovené kempy, lovit nelegálně, otravovat zvířata a poškozovat korály.

10. Je nutné mít na ostrovech nějaké speciální zdravotní očkování?
Předběžné očkování není nutné, avšak doporučuje se návštěvníkům vybavit se repelentem proti komárům, jelikož se na ostrovech vyskytuje malárie.


Ubytování Salamonovy ostrovy Arnavon Islands


Salamonovy ostrovy Arnavon Islands jsou malým rájem na Západním Tichomoří. Mnoho turistů jejich návštěvu považuje za jednu z nejzajímavějších zážitků života. Zvláštností této oblasti je i to, že se nachází na území chráněného přírodního parku. Turisté zde tak mohou zažít nejen krásu tropické přírody, ale zároveň přispět k ochraně těchto unikátních ostrovů.

Arnavon Islands se nacházejí jen několik set kilometrů severně od Austrálie, na území Šalomounových ostrovů. Je to skupina tří menších ostrovů, jejichž celková plocha nepřesahuje 20 čtverečních kilometrů. Největší ostrov, na kterém se nalézá největší turistické středisko a ubytování, se jmenuje Kadavu.

Pro turisty je v oblasti Arnavon Islands k dispozici několik typů ubytování. Nejpopulárnější jsou bungalovy, které se nacházejí přímo na pláži. Ty jsou velmi pohodlné a plně vybavené moderními vybaveními, jako je klimatizace, sprcha, nebo televize. Tyto bungalovy jsou velmi oblíbené u turistů, kteří chtějí zažít nezapomenutelnou dovolenou uprostřed tropické přírody.

Pro ty, kteří mají rádi více soukromí, je k dispozici i řada samostatných chat a vil. Ty jsou umístěny v klidných a odlehlých částech ostrova a nabízejí neomezenou svobodu a pohodlí. Samostatné pokoje s koupelnami a WC jsou velmi prostorné a nabízejí dostatek místa pro celou rodinu.

Arnavon Islands nabízejí řadu aktivit pro návštěvníky. Mezi ty nejpopulárnější patří potápění, kdy turisté mohou objevovat unikátní podvodní svět. Kromě toho se zde dá také kajakovat, plachtit, rybařit, nebo prostě relaxovat na pláži a užívat si klidu a pohody ostrova.

Salamonovy ostrovy Arnavon Islands jsou určitě jedním z nejkrásnějších míst na světě. Krása přírody a klidná atmosféra ostrova si zaslouží nezaměnitelné místo na seznamu destinací, které byste měli navštívit. A když si k této kráse přidáte ochranu přírody, můžete být jisti, že vaše cesta bude mít dvojnásobnou hodnotu.


98 % spokojených zákazníků

Nejnižší cena zaručená

Největší online nabídka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Prohledat letenky