Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Seychely Aldabra Atoll

Letenka Seychely Aldabra Atoll


Seychely jsou skvělou volbou pro ty, kteří touží prožít nezapomenutelné dobrodružství na jednom z nejkrásnějších míst na světě. Jedním z nejpopulárnějších cílů v Seychelách je Aldabra Atoll, který představuje nádherný kousek přírody uprostřed Indického oceánu. Pokud o něm nikdy neslyšeli, tak se nyní dozvíte více o tomto jedinečném místě a jak se tam dostat.

Aldabra Atoll je součástí Seychelských ostrovů, ale nachází se mimo hlavní turistické cesty. To znamená, že vám tento cíl nabízí prožitek, jenž nenajdete nikde jinde. Přestože ostrov pokrývá plocha přibližně 155 km², nenaleznete tam stopy velkoměsta, betonových budov nebo hotelů. Aldabra Atoll je místo, kde se můžete zcela odpojit od každodenního života a prožít jedinečné dobrodružství přímo v náruči přírody.

Ostrov je obklopen korálovým útesem, na kterém se nachází mnoho druhů korálů a ryb. Návštěvníci zde mohou provozovat potápění a šnorchlování a zažít tím nevšední zážitek v podvodní říši. Kromě toho si můžete prohlédnout také chráněnou plochu, kde se ukrývá mnoho druhů želv, a mezi něž patří největší druh na světě - želv Aldabra.

Pokud se chcete do Aldabra Atoll dostat, nejpohodlnější cesta je letadlem z hlavního města Seychel – Victoria. Seychely jsou dobře dostupné pro turisty z celého světa a nabízejí mnoho leteckých spojení včetně mezinárodních letišť. Po přistání můžete využít lokální přepravy lodí nebo letadel a vydat se na Aldabra Atoll. Avšak pozor, návštěvníci se musí předem registrovat a získat povolení k vstupu na tento chráněný ostrov.

Celkové náklady na letenku a pobyt se mohou lišit v závislosti na typu ubytování a typu transportu. Nicméně je důležité mít na paměti, že Aldabra Atoll je jedinečným místem, kde si můžete odpočinout a prožít nezapomenutelné dobrodružství v tichu a klidu, z daleka od velkoměsta. Pokud tedy hledáte místo, kde si konečně odpočinete, ztratíte se v kráse největšího korálového útesu na světe a zároveň poznáte mnoho druhů zvířat, Aldabra Atoll by měl být na Vašem seznamu cílů, které si chcete v budoucím roku splnit.


Dovolená Seychely Aldabra Atoll


Seychelské ostrovy jsou jedním z nejkrásnějších a nejexotičtějších míst na světě. Mezi nejnavštěvovanější se radí Aldabra Atoll, který je součástí Seychelského souostroví. Tento atol se pyšní nejen svou malebnou krajinou a bohatým životem pod vodou, ale i unikátní historií, která sahá až do doby, kdy ho objevili portugalští mořeplavci.

Aldabra Atoll je největší korálový atol na světě a je téměř nedotčen lidskou rukou. Jeho rozloha činí přibližně 155,4 km² a nachází se asi 1 100 km východně od Seychelských ostrovů. Atol je tvořen čtyřmi většími ostrovy a množstvím menších ostrůvků. Přestože je Aldabra Atoll rozlehlý, je zde jen několik osad a lidé zde žijí převážně z rybolovu.

Jednou z nejvýraznějších vlastností Aldabra Atoll jsou velké kolonie želv obrovských, které zde žijí. Aldabra je jedním z posledních míst na světě, kde se tato ohrožená druh může volně rozmnožovat a žít v přirozeném prostředí. Turisté, kteří navštíví Aldabra Atoll, mají možnost pozorovat tyto nádherné tvory v jejich přirozeném prostředí a dokonce s nimi i interagovat.

Kromě želv nabízí Aldabra Atoll také nádherné pláže s bílým pískem a křišťálově čistou vodu. Mnoho pláží zde má v podstatě soukromý charakter, jelikož není na nich mnoho lidí. Je tedy ideální místo pro ty, kteří hledají odpočinek a soukromí.

Turisté, kteří se rozhodnou navštívit Aldabra Atoll, budou mít k dispozici mnoho aktivit, jako je potápění, šnorchlování, rybolov a vodní sporty. Pod vodou se nachází nádherné korálové útesy s množstvím ryb a dalších vodních tvorů.

Když se řekne Seychely, mnoho lidí si představí skvostné pláže, nádhernou přírodu a exotickou faunu. Aldabra Atoll všechny tyto představy předběhne. Je to místo, kde najdete vše, co byste si na Seychelách představovali, a navíc více. Ať už hledáte adrenalinové zážitky, nebo chcete jen relaxovat na pláži, Aldabra Atoll má něco pro každého. Takže pokud hledáte dovolenou na místě, které je více než exotické, kde se můžete odpočinout a užít si přírodní krásy, udělejte si výlet na Seychely a navštivte Aldabra Atoll. Nebudete litovat.


Ubytování Seychely Aldabra Atoll


Seychely Aldabra Atoll je jedním z nejkrásnějších a nejzachovalejších atolů na světě. Toto místo nabízí perfektní útočiště pro ty, kteří touží po klidu a odpočinku. Jsou zde krásné pláže s bílým pískem, tyrkysově modře zbarvené laguny a mnoho druhů zvířat, jako jsou karety, krokodýli a různé druhy ptáků.

Pokud hledáte ubytování na Seychelách Aldabra Atoll, můžete se těšit na luxusní resorts a hotely. Tyto hotely jsou většinou umístěny přímo na pláži a nabízejí soukromí a pohodlí. K dispozici jsou také bungalovy a chaty, které jsou naprosto ideální pro ty, kteří si chtějí užít více přírodního prostředí a pobytu na ostrově.

V mnoha těchto hotelych a resortech jsou k dispozici také zařízení pro sportovní aktivity, jako je potápění, šnorchlování, windsurfing a rybaření. Dále je zde také možnost se projít přírodními stezkami nebo se projížďkou na lodi kolem laguny.

Jedním z nejlepších ubytování na Seychelách Aldabra Atoll je Aldabra Island Resort. Tento luxusní resort se nachází na soukromém ostrově, který je obklopen tyrkysově modrou lagunou. Návštěvníci si zde mohou užít překrásné pláže, poklidnou atmosféru, ale i dokonalý romantický pobyt.

Dalším skvělým ubytováním je Paradise Sun Hotel. Tento hotel je umístěn na pobřeží a nabízí prostorné pokoje s balkónem s výhledem na ocean. Hotel nabízí množství aktvít včetně potápění, rybaření a možnosti procházek po ostrově.

Je dobré si rezervovat ubytování předem, jelikož Seychely jsou oblíbeným turistickým cílem pro mnoho lidí. S luxusním ubytováním na tomto krásném místě se budete cítit jako v ráji.

Kromě ubytování můžete na Seychelách Aldabra Atoll také objevovat krásy tohoto místa a poznávat tamní kulturu. Seychely jsou známé pro svou krásu a přátelskost obyvatel, takže se nemusíte bát, že byste se ztratili v místních oblastech.

Pokud toužíte po dokonalém odpočinku na krásném místě v přírodě, ubytováni na Seychelách Aldabra Atoll vám určitě vyhovuje. Vyberte si luxusní resort, naplánujte si některé sportovní aktivity, projděte se po plážích a užijte si poklidné a krásné Seychely.


Nejčastější dotazy a odpovědi Seychely Aldabra Atoll


1) Jak se dostat na Aldabra Atoll na Seychelách?
A: Aldabra Atoll je izolovaný atol na Seychelách, který je přístupný jen vzdušnou cestou. K dispozici jsou vrtulníky a letadla, které lze pronajmout nebo rezervovat u specializovaných turistických agentur.

2) Jaké jsou nejlepší měsíce na návštěvu Aldabra Atollu na Seychelách?
A: Nejlepší měsíce na návštěvu Aldabra Atollu na Seychelách jsou od května do října, kdy je nejlepší počasí.

3) Jaké aktivity je možné provádět na Aldabra Atollu na Seychelách?
A: Na Aldabra Atollu na Seychelách se můžete věnovat potápění, šnorchlování, rybaření nebo sledování místních druhů zvířat a rostlin.

4) Jaké druhy zvířat lze na Aldabra Atollu na Seychelách vidět?
A: Na Aldabra Atollu na Seychelách lze pozorovat velké populace různých druhů želv, žraloků, delfínů, rejnoků a obrovských krabů.

5) Může být Aldabra Atoll navštívený za jednodenní výlet?
A: Návštěva Aldabra Atollu na Seychelách není zpravidla možná jako jednodenní výlet, a to kvůli jeho vzdálenosti a izolované poloze v oceánu.

6) Jaké jsou nejlepší období k pozorování želv na Aldabra Atollu na Seychelách?
A: Nejlepší čas k pozorování želv na Aldabra Atollu na Seychelách je během období hnízdění, které probíhá od listopadu do ledna.

7) Lze na Aldabra Atollu na Seychelách najít ubytování?
A: Aldabra Atoll na Seychelách nabízí ubytování pouze pro omezený počet turistů. Ubytování je možné v lodích nebo malých bungalovech. Rezervovat je nutné v předstihu.


Počasí Seychely Aldabra Atoll


Seychely jsou země, kterou si všichni představují jako ráj na zemi. Svoji pověst dokazuje i Aldabra Atoll, který je nejen jedním z nejkrásnějších, ale také jedním z nejzajímavějších míst na Seychelách.

Aldabra Atoll se nachází na západním okraji Šalomounova moře asi 1 100 km od Mahé. Je to jeden z největších koroálových atolů na světě a domov mnoha ohrožených druhů živočichů, včetně hmyzu, želv a dokonce i některých druhů ryb.

Protože je Aldabra tak odlehlá, je přístup k němu poměrně omezený, takže zde najdete místo, které je stále poměrně nedotčené. To platí i pro počasí. Na Aldabře je vlhké a horké tropické podnebí, podobné jako na zbytku Seychel, ale má také své specifika.

Průměrná teplota se pohybuje mezi 26°C a 31°C. Vysoké teploty se dají očekávat od listopadu do dubna, což je období dešťů. V této době může být více než 300mm srážek měsíčně. Ale i v této sezóně se můžete těšit na slunečné a teplé počasí s občasnými bouřkami.

Od května do října je na Aldabře suché období s minimálními srážkami. Teploty se však stále drží vysoko, takže pokud máte rádi slunce a teplo, je toto období pro vás ideální.

Zajímavostí je, že na Aldabru se může vyskytovat i záplava. Dokonce i seychelská vláda během srpna a září 2019 vydala varování před záplavami na Seychelách, včetně Aldabry. Pokud se tedy chystáte na návštěvu tohoto místa, je dobré se informovat o aktuálních podmínkách.

V každém případě je Aldabra Atoll krásným místem, které stojí za návštěvu. Ať už kvůli ohromující přírodě, fascinujícím druhům živočichů nebo kvůli krásnému počasí. Místa, jako je Aldabra, nás připomínají, jak nádhernou planetou Zemi vlastně máme a jak bychom ji měli chránit i pro další generace.


98 % spokojených zákazníků

Nejnižší cena zaručená

Největší online nabídka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Prohledat letenky