Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Súdán Národní park Jebel Uweinat

Ubytování Súdán Národní park Jebel Uweinat


Súdán je země s velkým potenciálem pro turisty, ale zatímco některé části země jsou exotické, Súdán má také mnoho míst, která by mohla být cílem pro turisty, kteří hledají zážitky v přírodě. Jedním z těchto míst je Národní park Jebel Uweinat.

Jebel Uweinat je vysoké pohoří mezi Egyptem, Libyí a Súdánem. Je to jedno z nejkrásnějších pohoří na světě. Toto pohoří, které se táhne po hranicích tří různých zemí, nabízí cestovatelům a turistům jedinečné a úžasné zážitky.

Národní park Jebel Uweinat, který se nachází na jihu Súdánu, je domovem mnoha druhů zvířat a rostlin. V tomto parku se turisté mohou těšit na pozorování velkého množství druhů zvířat včetně gepardů, lvů, slonů, antilop a mnoha dalších. Ať už je váš zájem vystopovat stopy zvířat v parku nebo procházet se mezi úžasnými skalami, Národní park Jebel Uweinat je skvělou volbou pro ty, kteří se chtějí setkat s přírodou tváří v tvář.

Pokud chcete vidět to nejlepší z Národního parku Jebel Uweinat, měli byste si zajistit ubytování přímo v parku. K dispozici jsou řady kempů a bytů, které nabízejí výrazně odlišné zážitky, než jaké byste našli v hotelu v centru města. Ubytování v těchto kempech nebo domech v parku vám umožní prožít a vidět více z parku, než kdybyste byli ubytovaní mimo park.

Výhodou ubytování v parku je také to, že se můžete snadno dostat ke všem atrakcím parku. Mnoho z těchto kempů také nabízejí průvodcovské služby v regionu, což poskytuje turistům nejlepší zážitek.

Cenově je ubytování v Národním parku Jebel Uweinat pohodlné, a proto by mělo být přístupné všem. Pokud cestujete s rodinou nebo s přáteli, můžete si dokonce pronajmout celý kemp pro vás samotné.

Národní park Jebel Uweinat je jedním z nejkrásnějších turistických míst v Súdánu. Pokud chcete zažít to nejlepší, co park nabízí, zvažte ubytování přímo v parku. Nabízí tockou příležitost prozkoumat krásy parku a objevit skryté poklady pohoří Jebel Uweinat.


Nejčastější dotazy a odpovědi Súdán Národní park Jebel Uweinat


1) Kde se nachází Súdán Národní park Jebel Uweinat?
Odpověď: Park se nachází na hranicích Súdánu, Egypta a Libye.

2) Jaký je nejlepší čas na návštěvu parku?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu parku je od listopadu do února během zimního období, kdy je méně horko.

3) Co je nejzajímavější na parku?
Odpověď: Park je známý svými skalnatými útvary a skalními malbami a je domovem mnoha druhů zvířat, včetně plzáků, pískomilů, pískovcových gazel a dalších.

4) Jak se dostat do parku?
Odpověď: Nejsnáze se dostanete do parku letadlem z Chartúmu nebo Khartoumu.

5) Je vhodné k parku cestovat s dětmi?
Odpověď: Park není příliš vhodný pro návštěvu s malými dětmi kvůli terénu a obtížné dostupnosti.

6) Je nutné mít povolení k návštěvě parku?
Odpověď: Ano, je nutné mít povolení, protože se jedná o chráněnou oblast. Povolení lze získat na ministerstvech turistiky nebo prostřednictvím organizovaných výletů.

7) Jaká je doporučená délka pobytu v parku?
Odpověď: Doporučená délka pobytu je nejméně tři dny, aby bylo možné prozkoumat všechny zajímavé oblasti v parku.


Dovolená Súdán Národní park Jebel Uweinat


Pokud hledáte neobvyklý a neokoukaný cíl pro svou následující dovolenou, možná byste mohli zvážit Národní park Jebel Uweinat v Súdánu. Toto území o rozloze téměř 8 000 kilometrů čtverečních se nachází na hranicích Súdánu, Egypta a Libye a nabízí návštěvníkům neuvěřitelné přírodní scenérie a kulturní poklady.

Jebel Uweinat je známý svými písečnými dunami, vysokými horami a překvapivě bohatou flórou a faunou. Velké množství druhů rostlin a živočichů zde žije díky své poloze v oblasti, která slouží jako spojovací článek mezi subsaharskou Afrikou a Saharou. Mezi rostlinami, které zde najdete, jsou neobvyklé druhy kaktusů a dokonce i vzácné rostliny, jako je druh s názvem Welwitschia mirabilis, který se nachází jen v několika oblastech na planetě. Mezi živočichy zde žijí antilopy, gazely, hyeny a další savci, stejně jako řada druhů plazů.

V parku se nachází také mnoho archeologických a historických památek, včetně petroglyfů a prehistorických nástěnných maleb, které dokládají, že tento region byl obydlen už před tisíci lety. Kolem parku se nacházejí také Beduíni, kteří zde žijí po staletí a uchovávají mnoho tradic a zvyklostí.

Procestování parku může být náročné a závisí na počasí a podmínkách terénu, ale je to zážitek, který stojí za to. Můžete si objednat turistickou prohlídku nebo najmout místního průvodce, který vám pomůže objevit krásy parku a získat lepší porozumění kultuře a historii regionu.

Oddálenost od civilizace a jeho unikátnost dělá z Národního parku Jebel Uweinat nevšední zážitek pro dobrodruhy a přírodovědce, kteří hledají něco jiného než klasické turistické destinace. Pokud jste připraveni na tuto výzvu, neváhejte a zvažte Súdán jako vaši následující dovolenou.


Počasí Súdán Národní park Jebel Uweinat


Súdán je země v severovýchodní Africe a je známá svými extrémními klimatickými podmínkami - od horkých a suchých pouští v severních oblastech po tropické deštné lesy v jižní části země. Národní park Jebel Uweinat, který se nachází na hranicích Súdánu, Egypta a Libye, je jedním z nejúžasnějších a nejdivočejších míst v této oblasti a také může nabídnout jedinečné klimatické podmínky.

Ve vnitrozemí Súdánu se nachází značná část Národního parku Jebel Uweinat a je charakterizována tím, že jde o nejodlehlejší a nejchudší oblast země. V této oblasti se nachází mnoho vysokých hor a skalních skalisek, které přitahují turisty a horolezce z celého světa. Pokud hledáte pocit klidu a osamělosti, tato oblast je pro vás tou správnou volbou.

Klimatické podmínky v oblasti Národního parku Jebel Uweinat jsou extrémní a rozdílné v závislosti na ročním období. V létě se teplota může pohybovat kolem 45 stupňů Celsia a v noci může klesat až na -10 stupňů Celsia. V zimě jsou teploty mírnější, ale i tak mohou být velmi nízké.

Dešťové srážky jsou v oblasti Národního parku Jebel Uweinat řídké, ale když prší, mohou být velmi intenzivní. Srážky většinou spadnou v létě, ale to neznamená, že tyto srážky znamenají zlepšení klimatu. V létě například prší jen jednou ročně a to ještě velmi intenzivně. Tyto velmi intenzivní srážky mohou způsobit povodně a záplavy, což znamená, že je třeba být opatrný adb4držet se doporučení místních obyvatel.

Přestože jsou klimatické podmínky v oblasti Národního parku Jebel Uweinat velmi extrémní, může být návštěva tohoto místa pro některé turisty nezapomenutelným zážitkem. Jestliže chcete vědět, jak se cítíte, když úplně odříznete ze světa a setkáte se s místní kulturou, může tento národní park být tím pravým místem pro vás.


Letenka Súdán Národní park Jebel Uweinat


Súdán, země v severovýchodní Africe, je mnoha turisty přehlížena. Může to být dáno nejen politickými poměry v zemi, ale i nedostatkem způsobů, jakým ji lze objevovat. Avšak pokud existuje úžasný důvod, proč se vydat na cestu do Súdánu, pak jím je národní park Jebel Uweinat, který je domovem několika vzácných druhů rostlin a zvířat. A jak se tam dostat? No přeci letenkou do Súdánu.

Letecky do Súdánu se lze dostat z většiny evropských zemí. Nejlepší volbou je možná přímé lety do Chartúmu, hlavního města Súdánu. Zde lze pak pořídit dovozové letenky nebo přímé lety do města Al Kufrah, které je umístěno na jižním okraji národního parku Jebel Uweinat. Vzdálenost mezi těmito městy činí zhruba 300 km. Letenky z Chartúmu do Al Kufrah lze zakoupit i u vnitrostátních aerolinií, jako je např. MISR, či Libyan Arab Airlines.

Po příletu do Al Kufrah se lze dostat k samotnému národnímu parku Jebel Uweinat pěšky za pomoci beduinských vůdců, kteří dobře znají místní podmínky. Vstup do parku lze získat pouze s povolením místních orgánů však díky unikátnosti tohoto národního parku není ochrana přírody nijak přísná.

Národní park Jebel Uweinat se rozkládá převážně na území Súdánu, ale leží také na pomezí Egypta a Libye. Tento park je na seznamu světového dědictví UNESCO a nachází se v oblasti přechodu Sahary a zeleného pásu v Africe. Na území parku žije několik vzácných druhů živočichů, jako například prase divoké či kočka divoká. V parku se také nachází unikátní rostliny, z nichž některé jsou zcela endemické pro tuto oblast.

Park nabízí návštěvníkům nejen výjimečné zážitky, ale také pohled na historická naleziště uměleckých děl, malby a sochy, které se zde nalézají. Nejznámější z těchto nalezišť je skupina skal v Harkhufu, která je považována za největší umělecké dílo v Súdánu.

Je tedy více než zřejmé, že národní park Jebel Uweinat v Súdánu stojí za to navštívit. Díky letence do Chartúmu a následnému přímému letu do Al Kufrah se dostanete do srdce parku snadno a rychle. Uvidíte vzácné zvířata a rostliny, stejně jako úchvatnou krajinu. Súdán a národní park Jebel Uweinat zůstávají dosud skryté poklady Afriky. Vydejte se na cestu a objevte tento kout světa sám.


98 % spokojených zákazníků

Nejnižší cena zaručená

Největší online nabídka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Prohledat letenky