Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Japonsko Yamanashi

Počasí Japonsko Yamanashi


Japonsko je země s velmi rozmanitým klimatem. Může se zde vyskytnout jak tropické suché klima, tak i subarktické klima. V oblasti Yamanashi, která se nachází na jihozápad od Tokia, je klima mírné, vlhké a teploty se zde pohybují mezi 10 a 25 stupni Celsia v průměru.

V létě, které přichází od července do září, jsou teploty v průměru kolem 25 stupňů Celsia. Průměrná vlhkost vzduchu v této době dosahuje 80%, což může být pro mnoho turistů obtížné. Je třeba si tedy s sebou přinést lehké oblečení, vodu a nezapomenout na opalovací krém.

Jesen, která začíná v říjnu a trvá do listopadu, je v této oblasti velmi krásná. Listnaté stromy se barví do různých tónů zlaté, oranžové a červené barvy a můžete zde vidět krásné scenérie. Teploty se pohybují kolem 20 stupňů Celsia.

Během zimy, která trvá od prosince do února, jsou teploty velmi nízké a mohou se snadno dostat pod bod mrazu. Oblast Yamanashi je známá svým sněhem a turisté se sem rádi sjíždějí na lyže nebo snowboard. Teploty se zde pohybují mezi -3 a 8 stupni Celsia.

Na jaře, které trvá od března do května, se zde teploty opět zvyšují a dosahují průměrně 15 až 20 stupňů Celsia. V této době zde můžete vidět kvetoucí sakury, které jsou velmi populární u turistů.

V oblasti Yamanashi může být počasí poměrně proměnlivé a můžou zde pršet i sněžit i v období, kdy by se to dalo očekávat. Doporučujeme tedy zabalit se do více vrstev a připravit se na překvapení.

Celkově lze říci, že Yamanashi nabízí krásnou přírodu bez ohledu na roční období a přestože mohou být teploty v průběhu roku poměrně extrémní, je každá roční doba jedinečná svým vlastním půvabem.


Ubytování Japonsko Yamanashi


Yamanashi je jednou z nejkrásnějších prefektur v Japonsku. Vyhledávaným cílem návštěvníků jsou nejen zdejší přírodní scenérie, ale také kulturní a historické památky. Pokud hledáte místo pro příjemné a komfortní ubytování v této prefektuře, mám pro vás několik tipů.

1. Ryokan Fufu Kawaguchiko: Tento luxusní ryokan se nachází v blízkosti jezera Kawaguchi, které je jedním z nejkrásnějších míst v Yamanashi. Můžete si tady vychutnat autentickou japonskou atmosféru, kdy se budete ubytovávat v tradiční japonské místnosti s tatami podlahou. K dispozici jsou také privátní vířivky, sauna a masáže, takže si můžete užít nádherný relaxační pobyt.

2. Hoshino Resorts RISONARE Yatsugatake: Tato vila se nachází v horách, což ji činí ideálním místem pro ty, kteří chtějí uniknout z městského shonu a užít si klid a pohodu. K dispozici jsou důmyslně navržené ložnice, sauna, termální koupel a venkovní bazén. Pokud rádi jedíte dobře, můžete si vychutnat místní speciality v restauraci, která se soustředí na čerstvé a sezónní potraviny.

3. Minshuku Yamanashi Inn: Pokud hledáte jednodušší, ale přesto čisté a útulné ubytování, Minshuku Yamanashi Inn je skvělou volbou. Nalézá se kousek od města Kofu a nabízí pokoj s vlastní koupelnou a toaletou. Navíc majitelé vám ochotně poradí, kam vyrazit na výlet či co ochutnat v místní restauraci.

4. Fuji View Hotel: Tento hotel je perfektním místem pro ty, kteří si chtějí vychutnat nádherný výhled na horu Fuji. Nachází se v blízkosti jezera Yamanaka a nabízí krásné pokoje, venkovní i vnitřní bazény, různé restaurace a bary. V hotelu také najdete wellness centrum a pro minulost odkazující muzeum výtvarného umění.

5. L'Hotel de Yamanashi: Jedná se o luxusní hotel, určený hlavně pro páry a návštěvníky, kteří si chtějí dopřát romatickou dovolenou. Nachází se v centru města Kofu a nabízí moderní a elegantní pokoje s výhledem na horu Fuji a městskou část. V hotelu je také bistro, kde můžete ochutnat vynikající jídlo, takže nic nebrání tomu, abyste si tady užili krásnou dovolenou naplno.

V Yamanashi najdete nespočet různých druhů ubytování, pokud víte, na co se zaměřit. Kromě zmíněných tipů je tu také několik dalších krásných ryokans, luxusních hotelů i jednodušších hostelů, které se budou snažit vám nabídnout příjemné a pohodlné ubytování. Je tedy zcela na vás, jak se rozhodnete!


Dovolená Japonsko Yamanashi


Japonsko je země plná kultury, tradic a nejmodernější technologie. Pokud hledáte dovolenou, která kombinuje krásy přírody s kulturními zážitky, Yamanashi by mohla být ideální destinací. Yamanashi leží ve střední části Japonska a nabízí návštěvníkům krásnou přírodu, relaxaci a kulturní zážitky.

Yamanashi je oblast, která je známa především svými horami, překrásnými vodopády a malebnými jezery. Nejoblíbenějším turistickým cílem v této oblasti je horolezecký vrchol Mount Fuji, který je jedním z nejvyšších a nejkrásnějších vrcholů Japonska. Pokud jste horolezec, určitě by vás mohlo zajímat vystoupit na vrchol této ikonické sopky. Pro ty, kteří nemají zájem o horolezectví, je kolem hory mnoho možností, jak si užít krásnou přírodu. Můžete si například vyrazit na procházku po lesnatých vrších nebo si udělat piknik u jezera Kawaguchiko s úžasným výhledem na Mount Fuji.

Dalšími turistickými atrakcemi Yamanashi jsou historické památky a tradice této oblasti. Yamanashi může být také ideálním výchozím bodem pro vaši návštěvu Tokia. Jednou z hlavních turistických destinací je zde historická oblast Kofu, která se nachází v samém srdci oblasti Yamanashi. Zde si můžete prohlédnout mnoho chrámů a posvátných míst, jako například šintoistický chrám Takeda nebo zámek Kofu. Navštivte také některé z těch nejlepších vinařství Japonska, které se nacházejí v této oblasti a kde si můžete vychutnat tuto lahodnou národní specialitu.

Yamanashi je také domovem pro slavný ovoce Fuji, které se pěstuje v této oblasti. Na jaře přijíždějí tisíce lidí do této oblasti, aby si prohlédli nádhernou sakurovou alejí, která má délku asi 1 kilometr. Můžete si zde zakoupit ovoce a další místní potraviny, jako například slavné masuva udon nudle nebo japonský nápoj sake.

Yamanashi je ideálním místem pro milovníky přírody, kteří se chtějí ukázat od nejkrásnějších stran. Obrovské množství přírodních krás nabízí možnosti pro turistické, cyklistické nebo horolezecké výlety, kde nebudete muset nic dělat jen se kochat neuvěřitelnými výhledy. Navštivte Yamanashi a zažijte nezapomenutelnou dovolenou s krásnými pohledy na Mount Fuji, tradice, historii a lahodné jídlo.


Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Yamanashi


Dotaz: Jak se dostat z letiště do Yamanashi?
Odpověď: Z letiště Tokyo Narita nebo Tokyo Haneda existuje několik způsobů, jak se dostat do Yamanashi. Nejrychlejší způsob je jet vlakem získat do stanice Shinjuku nebo Tokyo a poté přestoupit na vlak do Yamanashi.

Dotaz: Kolik stojí jízdné vlakem z Tokia do Yamanashi?
Odpověď: Cena jízdenky vlakem z Tokyo do Yamanashi se liší v závislosti na typu vlaku, času cesty a sedačce, kterou si zvolíte. Oblast Yamanashi spadá do regionu Tokyo Metropolitan Area, kde platí systém IC karet, což zajišťuje možnost jednoduše použít různé druhy dopravy v jednom regionu.

Dotaz: Jaký je nejlepší čas na návštěvu Yamanashi?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Yamanashi je od dubna do října, kdy je počasí teplejší. V květnu je obvykle čas sakury a v listopadu je vyhlášený zářez podzimu s červeno-žlutým kobercem na horách. Zimní dovolená v oblasti od prosince do března je velmi populární s vyhlášenými lyžařskými středisky.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší atrakce v Yamanashi?
Odpověď: Yamanashi nabízí mnoho úžasných atrakcí a míst k návštěvě. Mezi nejobsáhlejší patří Mount Fuji, Fuji-Q Highland, Kawaguchiko Lake, Chureito Pagoda, Fuefuki Fruit Park a řada vinařských oblastí.

Dotaz: Jaká je kuchyně v Yamanashi?
Odpověď: Kuchyně Yamanashi je plná horských specialit, zahrnujících ryby, ovoce a zeleninu. Je známý také jako region, kde se pěstuje průmyslové hroznové víno, proto je to oblast s mnoha vinicemi a vinařskými festivaly. Zákusek "Houtou" připomíná tlustou nudlovou polévku s přidáním zeleniny, houby, krevet a ryb. Také si přidejte trochu regionálního sakeho do jídla.


Letenka Japonsko Yamanashi


Letenka do Yamanashi v Japonsku je jednou z nejzajímavějších letenek pro všechny cestovatele, kteří touží po poznání nádherných japonských krajin a zároveň si chtějí užít trochu odpočinku v přírodě. Yamanashi je poklidná prefektura ležící v oblasti Chúbu v Japonsku, která je známá pro své nádherné přírodní scenérie, jako jsou hory Fudži a vápencové jeskyně Aokigahara.

Cesta do Yamanashi závisí na vaší polohy, ale typicky začíná v Tokiu nebo Nagoie. Pokud cestujete z Tokia, jednoduchým a efektivním způsobem, jak se dostat do Yamanashi, je využít rychlovlak Shinkansen. To by vám zajistilo přímé, pohodlné a efektivní spojení.

Další možností dopravy je letadlo, které vás doveze přímo na mezinárodní letiště v Fuji, které se nachází pouhých 60 kilometrů od Yamanashi. To je výhodné hlavně v případech, kdy byste neměli nárok na Shinkansen.

Navíc pokud se rozhodnete cestovat vlakem, užijete si japonský kolorit a můžete obdivovat krásné japonské krajinu. Pokud se ovšem nechcete ztratit, můžete se rozhodnout jet raději autem a využít silnice a dálnice. Auto je také dobré, když se chcete pohnout mimo vyznačené trasy a jet svým tempem.

Když do Yamanashi dorazíte, můžete se těšit na mnoho úžasných aktivit. Yamanashi nabízí mnoho přírodních krás jako jsou hor Fudži, Aokigahara, Ubuyagasaki, Mizugaki, Nishizawa a mnoho dalších. To je ideální místo pro pěší výlety a pozorování přírodních krás. Navíc si můžete užít i cyklistiku nebo rybolov na řece Fuji a mnoho dalších aktivit.

Yamanashi je také centrem pulzující kultury, nabízí mnoho kulturních festivalů – např. Fuji Shibazakura Festival, který se koná každý rok od dubna do května. Obrovská květinová pole se táhnou tisíce metrů podél hor Fudži, připravené k vašemu úžasu.

Dalšími ceněnými atrakcemi jsou návštěva uměleckých muzeí, historických areálů, obchodů s řemeslnými výrobky a kuchyně. Pestrá historie a tradice tohoto regionu nabízí kulturních zážitků na každém rohu.

Celkově vzato, letenka do Yamanashi v Japonsku je jednou z nejlepších volb pro všechny cestovatele. Nabízí nejen skvělé místa pro relaxaci a připojení se k přírodě, ale také množství kulturních zážitků, které jsou pro Japonsko typické. Udělejte si čas a navštivte tuto část země, ať už s rodinou nebo sám, a uvidíte, že to bude jedno z nejkrásnějších dobrodružství vašeho života!


98 % spokojených zákazníků

Nejnižší cena zaručená

Největší online nabídka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Prohledat letenky