Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Peru Oxapampa

Počasí Peru Oxapampa


Peru je země s neuvěřitelně rozmanitým klimatem a počasím a jedním z nejzajímavějších regionů, co se týká povětrnostních podmínek, je Oxapampa. Toto město, které se nachází v regionu Pasco, se může pochlubit svými tropickými lesy, horami, řekami a řadou klimatických podmínek.

V Oxapampe najdeme dva zcela rozdílné druhy klimatu: vlhký tropický a mírný. Vlhký tropický klimat převládá v dolních oblastech města a v oblasti selva, kde jsou deště velmi časté. Srážky se zde pohybují okolo 1200 až 3000 mm ročně. Průměrná teplota je zhruba 27°C, ale může se v letních měsících zvýšit i na 34-35 °C.

Mírný klimat se pak nalézá v hornatých oblastech a na východním svahu Andy. Zde jsou zimy chladné, s teplotou až 2°C pod nulou, a leta jsou mírně chladná s teplotami kolem 18-20°C. Tento druh klimatu se převážně vyskytuje v areálu Páramo, kde se také nachází národní park Bosque de Ánimas.

Vyskytuje se zde také tropický monzunový klimat, který může přinést velké množství dešťových srážek z oblasti amazonie. Tyto deště mohou být velmi silné a vyskytují se nejčastěji v období od listopadu do března.

Celkově lze říci, že Oxapampa má velmi různorodé a zajímavé klimatické podmínky, které jsou pro turisty nejenom zajímavou atrakcí, ale také výzvou pro jejich připravenost na různé klimatické podmínky. V každém případě se dá očekávat, že návštěvníci Oxapampy si užijí jak deštivé, tak i slunečné počasí, a to v závislosti na ročním období, které převládá.


Letenka Peru Oxapampa


Letenky do peruánského města Oxapampa jsou stále více žádané turisty, kteří se chtějí podívat na okouzlující krajinu, bohatou fauna a floru, a hlavně na původní způsob života kmene indiánů ucayali.

Oxapampa leží v regionu Pasco a je známé pro svou krásnou přírodu, která je obklopena Andskými horami. Tuto oblast tvoří hory, řeky a jezera, které jsou ideální pro turisty, kteří chtějí prozkoumat přírodní krásy Peru. V Oxapampě se nachází mnoho národních parků a rezervací, které nabízejí nádherný výhled na zelené horské hřebeny, sáňkování a trekking. Pro turisty, kteří chtějí nezapomenutelný zážitek, doporučujeme let balonem nad Oxapampou.

Další velkou atrakcí v Oxapampě jsou její tradiční fiesty, které jsou řízeny Kmenem indiánů ucayali. Tyto fiesty můžete zažít v průběhu celého roku a nabízejí neuvěřitelný zážitek pro všechny zúčastněné. Během této akce se můžete podívat na tradiční tance a zpěv místních obyvatel, ochutnat jejich tradiční kuchyni a naučí se o jejich kultuře a zvyklostech.

Letenka do Peru Oxapampa se snadno a rychle získá. V Oxapampě je k dostání moderní letiště se spoustou přímých letů přes Lima. Nejlepší dobu na návštěvu Oxapampy závisí na vaší preferenci a potřebách. Pokud chcete vidět fiesty, více se zaměřit na kmen indiánů ucayali, nebo si užít nádherný trek, můžete navštívit Oxapampu kdykoliv během roku. Pokud plánujete cestovat mimo hlavní turistickou sezónu, letenku na Oxapampu si můžete pořídit mnohem levněji.

Vzít si letenku do Peru Oxapampa je skvělý způsob, jak si užít přírodu a poznat tradiční peruánskou kulturu. S pořízením letenky je to velmi snadné a rychlé, a jestliže najdete levné letenky, můžete si užít jedinečnou a nezapomenutelnou dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Peru Oxapampa


1. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Oxapampě?
Oxapampa nabízí nádhernou přírodu, historické památky a kulturní aktivity. Mezi nejlepší turistické atrakce patří národní park Yanachaga Chemillen, termální prameny Chanchamayo, jeskyně Tunqui Cueva, muzeum Tarma, národní park Tingo María a mnoho dalších.

2. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Oxapampy?
Nejlepší doba na návštěvu Oxapampy je od března do října, kdy je počasí nejstabilnější a nejsušší.

3. Jaká je typická kuchyně v Oxapampě?
Typickou kuchyní v Oxapampě je tradiční peruánská kuchyně s několika regionálními specialitami. Mezi nejpopulárnější jídla patří arroz con pollo (rýže s kuřecím masem), chupe de cuy (králíková polévka), juanes (kukuřičné taštičky) a trucha frita (smažený pstruh).

4. Kde najdu ubytování v Oxapampě?
V Oxapampě najdete mnoho typů ubytování, včetně velkých hotelů, menších penzionů, hostinců a apartmánů. Doporučujeme si předem zarezervovat ubytování přes internet.

5. Jak se dostat do Oxapampy?
Oxapampa se nachází v centrální části Peru, a je možné se tam dostat autobusem, taxíkem nebo autem. Nejbližší mezinárodní letiště je v Limě, odkud je Oxapampa vzdálena asi 5 hodin jízdy.


Dovolená Peru Oxapampa


Peru je země plná obdivuhodných kultur a přírodních krás. Jedním z míst, které byste určitě měli navštívit, je Oxapampa – malebné hlavní město provincie Oxapampa v regionu Pasco.

Oxapampa se nachází v Andském pohoří v jižní části země, kde se setkává Amazonie s Andami. Oblast je bohatá na krásné kopce, vodopády, říčky a jezera, které vám nabídnou nezapomenutelné zážitky. Turistickou atrakcí nejvyšší kvality jsou ovšem horské lesy a deštné pralesy, které byly zařazeny mezi světové dědictví UNESCO.

Oxapampa se řadí k nejvíce turisticky navštěvovaným oblastem Peru. Pro mnoho turistů je to ideální místo na relaxaci a poznání kultury a tradic místních obyvatel. Město je známé svými koloniálními budovami, které zůstaly nedotčeny až dodnes. Nejvíce oceňovaným obdobím pro návštěvníky je kulturní festival, který se koná jednou za rok a trvá celý týden. Turisté si tak mohou vychutnat peruánské písničky, tance a pochutnat si na tradičních peruánských pokrmech.

Mezi další nejnavštěvovanější místa patří Nacionalny park Yanachaga Chemillen, který je jediným parkem, kde se setkává fauna a flora And a Amazonie. V parku můžete vidět exotické a divoké zvířata, jako jsou tukani, jaguáry, opice a kolibříci.

Dalším krásným místem k návštěvě je klášter Pozuzo, ten byl založen německými emigranty během 19. století a můžete zde spatřit německou architekturu a náboženská díla.

Návštěvníci z celého světa se zde rádi vrací a snaží se objevovat všechny krásy a zajímavosti. Oxapampa je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a krásu přírody. Vřele doporučujeme navštívit tuto oblast a užít si všechny krásy, které nabízí Peru.


Ubytování Peru Oxapampa


Oxapampa je malé město na východě Peru, skryté v Andách a obklopené nádhernou přírodou. Toto město má mnoho kouzel k objevení, ať už je to návštěva historických památek či užívání krás přírody. Pokud plánujete návštěvu Peru, rozhodně neváhejte navštívit Oxapampa a vyzkoušet si zdejší ubytování.

V Oxapampa a okolí se nachází mnoho hotelů, penzionů a ubytování v bytových domech. Základní cena za noc a za pokoj se obvykle pohybuje kolem 20-40 dolarů, což je poměrně cenově dostupné.

Nejlepšími místy k ubytování jsou hotely, které se nacházejí v samotném centru města, blízko obchodů, restaurací a dalších míst, která stojí za to navštívit. Pokud však hledáte klid a ticho, ubytování mimo centrum města je tou správnou volbou.

Pokud si přejete pobyt v přírodě, neměli byste nechat ujít možnost ubytování v chatách a domech v horách. Tyto domy jsou obklopeny nádhernou zelení, kvetoucími květinami a mají nádherný výhled na okolní krajinu.

Další variantou ubytování v této oblasti je tzv. eco-lodges. Tyto lodže se nacházejí v těsné blízkosti deštného pralesa a nabízejí atraktivní zážitek pro milovníky přírody.

Oxapampa je také obklopen mnoha malými vesnicemi, kde můžete najít ubytování u místních rodin. Tyto rodiny vám poskytnou jednoduché ale pohodlné ubytování, a zároveň vám nabídnou možnost podívat se na místní život a kulturu.

Pokud hledáte luxusnější variantu ubytování, v Oxapampa se nachází pár hotelů, které nabízejí vyšší standard služeb. Tyto hotely se většinou nacházejí v samotném centru města a nabízejí modernější vybavení a větší pohodlí.

Nakonec, pokud hledáte levnější variantu ubytování, Oxapampa nabízí několik hostelů, které nabízejí cenově dostupný pobyt a zároveň jsou ideálním místem k setkání s lidmi z celého světa.

Celkově řečeno, Oxapampa nabízí mnoho možností pro různé typy cestovatelů, od klidného pobytu v přírodě až po luxusnější hotely. Takže pokud chcete navštívit Peru, neváhejte zahrnout i tuto krásnou oblast na svůj seznam cílů a vyzkoušet si místní ubytování, které vám nabídne nezapomenutelný zážitek.


98 % spokojených zákazníků

Nejnižší cena zaručená

Největší online nabídka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Prohledat letenky