Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Nový Zéland Waimangu Volcanic Valley

Počasí Nový Zéland Waimangu Volcanic Valley


Nový Zéland je známý svými překrásnými scenériemi, ale také neobvyklým počasím. Jedno z míst, kde se setkáte s těmito kontrastními vlivy, je Waimangu Volcanic Valley. Tento unikátní geologický útvar se nachází v oblasti Rotorua na Severním ostrově Nového Zélandu a nabízí pozoruhodnou směs přírodních kulturních i teplotních rozdílů.

Waimangu Volcanic Valley je geotermální oblast tvořená sopkou Mount Tarawera, která v roce 1886 explodovala a vytvořila největší sopečnou událost v historii Nového Zélandu. Toto vybuchnutí vedlo k vzniku několika nových jezer a údolí, včetně Waimangu Volcanic Valley. Dnes je to jedno z nejvýznamnějších geotermálních území na světě a atrakce, kterou by si neměli nechat ujít turisté z celého světa.

Co se týče teploty, Waimangu Volcanic Valley nabízí velmi kontrastní podmínky. Teplota pramenů a gejzírů se může pohybovat od 30 do 100 stupňů Celsia a místy se setkáte s parou až nad 200°C. Na druhou stranu je tu čisté jezero a okolí pokryté stinným lesem, což vytváří příjemné, chladnější podmínky pro ty, kdo si chtějí odpočinout od veder.

Cestou do Waimangu Volcanic Valley se můžete setkat s nádherně zelenými kopci a zahrady, ale jakmile vstoupíte do údolí, stáváte se součástí ragínící geologického procesu. Tuto zajímavou láhev znáte také během procházky po údolí, kde si můžete vychutnat impozantní pohledy na hřmící gejzíry a varhany země, kde se horké vody setkávají s chladnými proudy. Vidět jak se "stírají" kontrasty v podobě živých horkých pramenů a ledově modré vody je jedním z nejkrásnějších aspektů tohoto údolí.

Waimangu Volcanic Valley vám nabízí zajímavosti, jako je zřícenina Starého Sanatoria, sice už opuštěnou, ale v mnoha ohledech zajímavou, nebo krátká cesta k jezeru Frying Pan, kde se můžete obdivovat impozantní vodopády a podívat se na terén uvnitř sopky Mount Tarawera. Přesto je to již samotné údolí s jeho vůní cukrové třtiny, rostoucích páchnoucích bříz a hlubokého modrého nebo jasně zeleného jezera, s jeho hřímalými gejzíry a sopkou, co toto místo dělají vyjímečným.

Na konci vaší cesty v údolí vás čeká občerstvení s chutným jídlem a možnost zakoupit si suvenýry z tohoto kouzelného místa. Na Novém Zélandu má Waimangu Volcanic Valley jistě své místo mezi nejvyhledávanějšími turistickými atrakcemi, protože právě zde lze vidět vlivy geologické aktivity na prostředí a také se vám nabídne možnost prozkoumat krásy tohoto unikátní geotermální prostředí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Nový Zéland Waimangu Volcanic Valley


1. Co je Waimangu Volcanic Valley a co tam vidět?
Odpověď: Waimangu Volcanic Valley je geotermální oblast na Novém Zélandu, která leží v blízkosti Rotoruy. Můžete tam vidět horké prameny, gejzíry a sopky.

2. Jaké jsou otevírací hodiny Waimangu Volcanic Valley?
Odpověď: Waimangu Volcanic Valley je otevřena v průběhu celého roku, ale otevírací doba se liší dle ročního období. Obvykle je otevřeno od 8:30 do 17:00, přičemž se mohou měnit.

3. Jakou trasu bych měl absolvovat v Waimangu Volcanic Valley?
Odpověď: Je zde několik tras, které trvají od 45 minut až po 4 hodiny. Záleží na osobních preferencích. Doporučujeme vyzkoušet trasu Frying Pan Lake, která trvá přibližně 2 hodiny a nabízí zážitek z mnoha různých geotermálních jevů.

4. Je nutné si objednat prohlídku předem?
Odpověď: Není to nutné, ale doporučujeme si prohlídku objednat předem, aby se vám zkrátila čekací doba v případě velké návštěvnosti.

5. Můžu vstoupit do všech částí Waimangu Volcanic Valley?
Odpověď: Ne, některé části jsou uzavřeny kvůli ochraně přírody a bezpečnosti návštěvníků. Vstup do těchto částí je zakázán.

6. Můžu si s sebou vzít jídlo a pití?
Odpověď: Ano, ale není dovoleno jíst a pít zde ve vodě a v geotermálních oblastech. Je nutné vyhledat speciální místa určená k jídlu a pití.

7. Je zde možnost parkování?
Odpověď: Ano, zde je k dispozici parkování zdarma, ale je třeba vyhnout se parkování mimo určená místa.

8. Můžu si s sebou vzít svého domácího mazlíčka?
Odpověď: Ne, domácí mazlíčci nejsou v oblasti Waimangu Volcanic Valley dovoleni z důvodů bezpečnosti a ochrany přírody.

9. Co mám na sobě na Waimangu Volcanic Valley?
Odpověď: Mějte na sobě pohodlné, závěsné, vodotěsné boty a oblečení vhodné pro proměnlivé počasí. Doporučujeme také si vzít sluneční brýle, sluneční krém a šátek.

10. Jaký je vstupné do Waimangu Volcanic Valley?
Odpověď: Cena vstupného se liší podle věku a zahrnuje vstup do oblasti a prohlídku. Vstupné pro dospělé začíná od 35 NZD (přibližně 580 Kč).


Ubytování Nový Zéland Waimangu Volcanic Valley


Nový Zéland je znám jako jedno z nejkrásnějších míst na světě s neuvěřitelnou přírodou a úchvatnými scenériemi. A jestliže si chcete užít nezapomenutelnou dovolenou v tomto krásném koutu světa, může být ideálním místem pobytu pro vás Waimangu Volcanic Valley.

Waimangu Volcanic Valley je lokalita s jedinečným geologickým a přírodním pozadím nacházející se na východě Nového Zélandu a je proslulá svými gejzíry, sopkami a termálními prameny. Kromě toho zde najdete také úchvatné vodopády a jezero vzniklé před více než sto lety v důsledku erupce sopky Mount Tarawera. Waimangu je jedním z mála míst na světě, která mají jedinečné vlastnosti, které byly vytvořeny záplavou lávy a žhavých látek po erupci sopky.

V blízkosti této krásné lokality se nachází také řada ubytovacích zařízení, které jsou ideálním místem pro strávení dovolené plné přírodních krás. Některé z nich jsou dokonce umístěny přímo v oblasti Waimangu Volcanic Valley a nabízejí skvělý výhled na přírodní krásy oblasti.

Nejznámější z těchto ubytovacích zařízení je Waimangu Volcanic Valley Lodge. Tento hotel na Novém Zélandu má zajímavý architektonický design, který se skládá ze 4 samostatných budov, každá s vlastním názvem: Karapiti, Piripaua, Hinemoa a Tutanekai. Tyto budovy jsou situovány v blízkosti skvělých gejzírů a termálních pramenů, které přináší návštěvníkům jedinečné zážitky.

V hotelu Waimangu Volcanic Valley Lodge najdete luxusní pokoje, které jsou elegantně zařízeny a mají skvělý výhled na okolní přírodu. Všechny pokoje mají vlastní koupelnu, TV a Wi-Fi připojení k internetu. K dispozici je také vybavená kuchyně a restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční novozélandskou kuchyni a ochutnat mnoho dalších specialit.

Hotel Waimangu Volcanic Valley Lodge sice není nejlevnější z možností ubytování v oblasti, ale svým hostům nabízí nezapomenutelný zážitek s jedinečným výhledem na krásy přírody Nového Zélandu. Navíc díky své poloze je ideálním výchozím bodem pro výlety a poznávání okolních přírodních krás.

Pokud tedy hledáte perfektní místo pro dovolenou, plnou krásné přírody a jedinečných zážitků, Waimangu Volcanic Valley a ubytování v hotelu Waimangu Volcanic Valley Lodge jsou tou správnou volbou. Přijeďte a užijte si krásy Nového Zélandu jako nikdy předtím!


Dovolená Nový Zéland Waimangu Volcanic Valley


Pokud plánujete letní dovolenou s krásnými výhledy a různými aktivitami, Nový Zéland by mohl být tou správnou volbou pro vás. Jedním z nejkrásnějších míst, které byste měli při návštěvě Nového Zélandu navštívit, je údolí Waimangu Volcanic Valley, které se nachází v regionu Rotorua na Severním ostrově.

Toto údolí je jedním z nejmladších hydrotermálních (tj. s geotermálním aktivitami) oblastí na světě. Vzniklo v roce 1886 po erupci sopky Tarawera a bylo od té doby místem mnoha hydrotermálních aktivit. Krasové jezero se nyní rozprostírá na území Waimangu Volcanic Valley a nabízí návštěvníkům velmi jedinečný zážitek z cesty do okolí vývěrů horkých pramenů.

Návštěvu údolí Waimangu Volcanic Valley si můžete naplánovat tak, abyste si vychutnali okouzlující krajiny a zároveň vyzkoušeli na vlastní kůži různé aktivity, které jsou zde k dispozici pro turisty. Můžete si například prohlédnout některé vývěry horkých pramenů a parních trysků, projít se po lesních stezkách a podpořit své zdraví pomocí koupele ve horkých vodách Waimangu. Pokud máte rádi adrenalinové sporty, můžete se přihlásit na vodní rafting, volant a jet skiny, bungee jumping, nebo zápasy vodních koulí. Zápas v kouli a šnorchlování budou také velmi zajímavé, ale pokud máte rádi vysoké nadmořské výšky je pro vás nejlepší vyhlídkový let helikoptérou.

Údolí Waimangu Volcanic Valley nabízí také mnoho různých turistických tras s délkou od čtvrt hodiny až po několik hodin chůze. Můžete si tak dopřát krátkou procházku po stezkách na sever až k jezeru Lake Rotoiti nebo si vybrat delší, zábavnější části, přes soutěsku Frying Pan, Takoutere Falls, nebo Rata Peak, kde je fantastický výhled na celé údolí.

Celkově lze říci, že návštěva údolí Waimangu Volcanic Valley je zážitek, který by neměl uniknout nikomu, kdo navštíví Nový Zéland. Krásné krajiny a široká škála aktivit jsou ideálním způsobem, jak si odpočinout od každodenního shonu a užít si krásné okamžiky s přáteli a rodinou. Doporučujeme si předem zarezervovat mnohé aktivity a prohlídky, abyste získali maximální zážitky z každého okamžiku dovolené na tomto místě.


Letenka Nový Zéland Waimangu Volcanic Valley


Pokud se chystáte na cestování po Novém Zélandu, určitě byste neměli vynechat návštěvu Waimangu Volcanic Valley. Toto úchvatné geologické zázemí se nachází v oblasti Rotorua na Severním ostrově a nabízí návštěvníkům jedinečný pohled na sopky, horké prameny a gejzíry. Kromě fascinující přírodní krásy je tato lokalita také místem historie, neboť zde byla zaznamenána nejdelší erupce v historii Nového Zélandu.

Mezi nejznámější z atrakcí patří procházka kolem různých gejzírů, včetně Frying Pan Lake, největšího horkého jezera na světě, a Inferno Crater Lake, jednoho z nejhlubších gejzírů na světě. Návštěvníkům se nabízí celodenní turistika s průvodcem, který vám ukáže všechny nejzajímavější části tohoto úchvatného místa. Pokud máte rádi přírodu a geologii, rozhodně tuto turistiku nevynechte.

Přestože Waimangu Volcanic Valley je možné navštívit po celý rok, doporučuje se návštěva v letních měsících od prosince do února, kdy jsou teploty nejteplejší a nejvíce příjemné. Vstupné do parku je 39 NZD pro dospělého, 19 NZD pro děti a 99 NZD pro rodinu s dvěma dospělými a dvěma dětmi (ceny z roku 2021).

Kromě prohlídky parku můžete také zakoupit letenku Waimangu Volcanic Valley a prožít letové zážitky nad tímto krásným místem. Jedná se o nezapomenutelný zážitek, při němž vám bude zajištěno letadlo s výhledem na sopky, krátery a horké prameny. Tento let je nejvhodnější k prožití po dopoledni, kdy je dobrá viditelnost a zároveň není příliš horko.

Výlet do Waimangu Volcanic Valley je ideální pro všechny, kteří mají rádi přírodu, krásné scenérie a unikátní geologické úkazy. Pokud navštívíte Nový Zéland, rozhodně byste neměli nechat ujít tuto příležitost a nechat se unést magickou atmosférou tohoto neobyčejného místa.


98 % spokojených zákazníků

Nejnižší cena zaručená

Největší online nabídka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Prohledat letenky