Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Řecko Samos Votsalakia

Letenka Řecko Samos Votsalakia


Pokud hledáte ideální dovolenou přímo v srdci Řecka, Samos Votsalakia by mohla být tou správnou destinací. Leží na jednom z nejkrásnějších míst v oblasti, a to na jihu ostrova Samos, který je součástí souostroví severovýchodního Egejského moře. Samos je oblíbeným místem pro milovníky pláží, historie a vinařství, ale také pro ty, kteří hledají klid a odpočinek.

Na letišti v Samosu se snadno dostanete do Votsalakie, jedné z nejpopulárnějších oblastí ostrova. Díky své vynikající poloze nabízí Votsalakia dlouhé písčité pláže, turisticky nevyčerpatelné aktivity a okouzlující okolí.

Když se rozhodnete navštívit Votsalakii, můžete si být jisti, že nebudete zklamáni. Městečko je ideálním místem pro turisty, kteří hledají klid a relaxaci. Pláže jsou úchvatné, čisté a písčité, takže se můžete kdykoliv úplně ponořit do klimatu a odpočívat na slunci.

Pokud jste aktivní turista, můžete si užít širokou škálu outdoorových aktivit, jako je plavání, potápění, windsurfing, jízda na koni nebo turistika. Ale pokud preferujete zdraví a wellness, můžete si zarezervovat masáže, yoga lekce, nebo si užít tradiční řeckou saunu.

Kromě přírodní krásy nabízí Votsalakia také řadu historických památek. Samos má dlouhou historii a můžete si užít prohlídky významných historických a archeologických lokalit včetně chrámů, hradů a klášterů.

Pokud se rozhodnete pro Samos Votsalakia jako svou cílovou destinaci, můžete se těšit na nezapomenutelnou dovolenou v nejkrásnější oblasti Řecka. Letenka na Samos není drahá, a tak se můžete těšit na ekonomickou dovolenou, plnou krásné přírody a nezapomenutelných zážitků.

Během pobytu poznáte řeckou pohostinnost a tradiční kuchyni, která je jednou z nejlepších ve světě. Samos Votsalakia Vás zaručeně nadchne a rozhodně bude dovolená, kterou si budete pamatovat po celý život.


Dovolená Řecko Samos Votsalakia


Letos jsi se rozhodl/a vyrazit na dovolenou na řecký ostrov Samos a jako místo svého pobytu sis vybral/a útulnou vesničku Votsalakia. Jaké zážitky a zkušenosti si z tohoto výletu odnesl/a?

Když se procházíš po pláži v Votsalakii, můžeš si být jistý/á, že jsi na správném místě. O pučící vlny hrají na kytaru místní umělci, v doprovodu se zpěvem. Děti se koupou v moři a starší osoby užívají odpočinku na lehátkách. Začneš si uvědomovat, že jsi na místě, kde se čas zastavil a nikdo nechce, aby se příliš rychle posunul dopředu.

Votsalakia je malá vesnice na západním pobřeží ostrova Samos s velmi přátelskou atmosférou. Když dorazíš na pláž, ihned ti bude jasné, že se jedná o méně turistické místo, než jsou oblíbenější letoviska. Pláže jsou čisté a písečné a moře je krásně čisté a průzračné. Zdejší návštěvníci si užívají klid a pohodu, přičemž si procházejí kolem barů a konzumují místní speciality.

Pro milovníky přírody je tato oblast ideálním místem k prozkoumání. V okolí je mnoho turistických stezek, které vedou přes přírodní parky a krásné kopce. Tento ostrov nabízí perfektní kombinaci turistického ruchu, zemědělských oblastí a mnoha místních vesniček.

Do centra Sykamia, kde je možné si prohlédnout starou vodní stoupající mlýny a keramické dílny, se lze dostat autobusem nebo taxíkem. Ve vnitrozemí ostrova, mezi poli olivovníků, se ukrývají starobylé řecké vesnice, jako například Vourliotes, s mnoha tradičními tavernami nabízející speciality z místních produktů.

Samos a jeho působivá krása tě zcela uchvátí. Snadno získáš pocit, že tě zdejší nádherná příroda a místní atmosféra okamžitě přivítala a nabídla ti to nejlepší ze sebe. A jestli jsi se rozhodl/a trávit své prázdniny v této oblasti, neváhej a určitě svou volbu nelituj!


Počasí Řecko Samos Votsalakia


Samos, největší ostrov v severovýchodní části Egejského moře, je krásnou destinací v Řecku s mnoha malebnými vesnicemi a plážemi, včetně Votsalakii, oblíbené turistické destinace pro návštěvníky ze všech koutů světa.

Pokud plánujete návštěvu Votsalakie, určitě se chcete dozvědět více informací o místním počasí, aby vám vaše dovolená nebyla znepříjemněna nepříznivými klimatickými podmínkami.

Samos má typické středomořské podnebí, což znamená, že léto je zde horké a suché, s teplotami dosahujícími až 35°C v červenci a srpnu. V zimě je zde mírnější podnebí, ale déšť může být v této oblasti poměrně častý. Teploty se v této části ostrova mohou lišit, v závislosti na nadmořské výšce a blízkosti k pobřeží.

Pokud se chcete vyhnout horkým teplotám, doporučujeme, abyste navštívili Samos v jarní nebo podzimní sezóně, kdy počasí bývá mírnější a vhodnější pro procházky po okolní krajině.

Vzhledem k tomu, že Votsalakia je přímořské město, můžete očekávat, že v létě bude na plážích velké množství turistů. Pokud hledáte méně frekventovanou pláž, doporučujeme, abyste se vydali na jinou menší pláž na ostrově.

Zkrátka, počasí v Samosu, a zejména v oblasti Votsalakie, se může rychle měnit, a proto se doporučuje, abyste se před odjezdem co nejvíce informovali o aktuálních podmínkách. Nicméně, když se rozhodnete pro návštěvu tohoto krásného řeckého ostrova, můžete se těšit na krásné pláže a sluncem zalité oblohy.


Ubytování Řecko Samos Votsalakia


Řecko je země, která je leckomu na srdci a na jejím ostrově Samos najdou turisté skvělé ubytování v oblasti Votsalakia. Jestliže hledáte pro svůj vysněný dovolenkový pobyt místo, kde se budete cítit jako doma, pak určitě zvažte právě Votsalakii.

Oblast leží na jihozápadním pobřeží ostrova Samos a je ideálním místem pro ty nejkrásnější západy slunce. Votsalakia je typickou řeckou vesničkou s bílými domky, kde se nachází překrásné pláže, hospůdky a tradiční taverny.

Ubytování zde si můžete vybrat v různých cenových kategoriích. Najdete zde možnosti pro rodiny s dětmi, páry, ale i pro jednotlivce. Nabídka ubytování Votsalakie je opravdu široká. Najdete zde hotely, apartmány, penziony a luxusní resorty.

Mezi nejvyhledávanější možnosti ubytování patří hotely u pláže s celkovou farbou v pastelových tónech. Tyto hotely nabízejí svým návštěvníkům překrásné pokoje s balkonem, přímo nad pláží. Po probuzení tedy stačí jenom zajít na balkon, učarovat se na pláži a den může začít.

Pro rodiny s dětmi jsou ideální apartmány. Najdete zde různé velikosti pro různě početné rodiny. V apartmánech najdete kuchyňský kout, koupelnu a dvoulůžkové pokoje. Mnoho apartmánových komplexů navíc nabízí i bazény a dětská hřiště.

Pokud hledáte luxusní pobyt, pak si rozhodně zarezervujte ubytování v luxusním hotelu nebo resortu. Tyto hotely se nacházejí na krásných místech s nádhernými výhledy na moře a nabízejí nejlepší servis a služby.

V Votsalakii si určitě najdete to své ideální ubytování. Kdo sem zavítá, bude mít skvělou dovolenou s nezapomenutelnými zážitky a zůstane mu zde navždy kousek srdce.


Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Samos Votsalakia


Zde jsou nejčastější dotazy a odpovědi týkající se cestování do Řecka, ostrova Samos a konkrétně oblasti Votsalakia:

1) Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat na ostrov Samos?

Nejlepší způsob, jak se dostat na ostrov Samos, je letadlem. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí lety do letiště Samos International Airport. Alternativně můžete cestovat trajektem z Pirea nebo z dalších okolních ostrovů.

2) Co je nejlepší čas na návštěvu Řecka a ostrova Samos?

Nejlepší čas pro návštěvu Řecka a ostrova Samos je v období od května do září. Během tohoto období jsou teploty teplé, ale ne příliš horké, a většinou bývá slunečno. Mimo sezónu mohou být některé turistické atrakce a restaurace uzavřené.

3) Jaké jsou nejoblíbenější pláže v oblasti Votsalakia?

Votsalakia má mnoho krásných pláží, které jsou vhodné pro milovníky moře. Nejpopulárnější pláže jsou Potami, Psili Ammos, Kambos a Lemonakia.

4) Jaký je průměrný rozpočet na jeden den na ostrově Samos?

Průměrný rozpočet na jeden den na ostrově Samos se může lišit v závislosti na požadavcích jednotlivých cestovatelů. V průměru lze však očekávat, že budete potřebovat kolem 50-80 eur na den. To vám poskytne jídlo, ubytování a náklady na dopravu a vstupné do turistických atrakcí.

5) Co dělat a kam jít v případě záznamu nouze na Samosu?

V případě záznamu nouze na ostrově Samos se obratte na nejbližší lékařskou službu nebo jednotku urgentní péče. Pro turisty existuje také Evropská karta zdravotního pojištění, která pokrývá lékařské náklady včetně lékařské evakuace. Pokud potřebujete okamžitou pomoc v případě havárie nebo jiné tragédie, zavolejte tísňové číslo 112.


98 % spokojených zákazníků

Nejnižší cena zaručená

Největší online nabídka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Prohledat letenky