Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Trinidad a Tobago La Brea Pitch Lake

Dovolená Trinidad a Tobago La Brea Pitch Lake


Trinidad a Tobago jsou dvě karibské ostrůvky, které se pyšní nejen krásnými plážemi a bujnou vegetací, ale také unikátními přírodními krásami. Jedním z míst, které byste rozhodně neměli na své cestě po těchto ostrovech vynechat, je La Brea Pitch Lake.

Pitch Lake se nachází na jižním pobřeží Trinidadu, asi 3 hodiny jízdy od hlavního města Port of Spain. Jedná se o největší asfaltové jezero na světě, které pokrývá plochu přibližně 40 hektarů. Toto jezero je velmi specifické tím, že je pokryto vrstvou černého, lepkavého asfaltu, který se používá především jako stavební materiál a tenisové kurty.

Jezero Pitch bylo objeveno španělskými dobyvateli v roce 1595 a dodnes zaujímá významnou pozici ve společnosti. Místní lidé z něj těží využitelný asfalt již po staletí. Část asfaltu se také vyváží do celého světa.

La Brea Pitch Lake je velmi jedinečné místo, nejen pro svůj neobvyklý vzhled, ale také proto, že zde najdete velké množství unikátních druhů zvířat. V okolí Pitch Lake se můžete setkat s různými druhy medúz, sladkovodními rybami, obojživelníky, hady a mucholapkami.

Pro ty, kteří hledají trochu adrenalinu, existuje možnost zapůjčení kánoí a projet se po samotném jezeře. Pokud byste se chtěli vydat na Pitch Lake na vlastní pěst a bez průvodce, je třeba si uvědomit, že to může být nebezpečné. Asfalt na povrchu je velmi kluzký a může být co do hloubky značně nepravidelný.

Jezero Pitch se stalo populárním turistickým cílem, i přes varování týkající se jeho bezpečnosti a přírodních vlastností. Pokud se rozhodnete navštívit Trinidad a Tobago, Pitch Lake je nádherným místem, které byste neměli vynechat. Toto místo vám poskytne nezapomenutelný zážitek, který stojí za vaši pozornost.


Nejčastější dotazy a odpovědi Trinidad a Tobago La Brea Pitch Lake


1. Co je Trinidad a Tobago La Brea Pitch Lake?
Trinidad a Tobago La Brea Pitch Lake je jedním z největších a nejneobvyklejších jezer na světě, které je složeno z asfaltu.

2. Jak je vytvořeno Trinidad a Tobago La Brea Pitch Lake?
La Brea Pitch Lake bylo vytvořeno díky výronům ropy na povrch a oxidaci plynu.

3. Kde se Trinidad a Tobago La Brea Pitch Lake nachází?
Trinidad a Tobago La Brea Pitch Lake se nachází v oblasti La Brea, na jihozápadě ostrova Trinidad v západní části Karibského moře.

4. Kdy bylo Trinidad a Tobago La Brea Pitch Lake objeveno?
La Brea Pitch Lake bylo objeveno španělskými mořeplavci v 16. století.

5. Jaká je hloubka Trinidad a Tobago La Brea Pitch Lake?
Hloubka La Brea Pitch Lake se pohybuje od několika centimetrů až po 75 metrů.

6. Je Trinidad a Tobago La Brea Pitch Lake nebezpečné pro turisty?
Trinidad a Tobago La Brea Pitch Lake není příliš nebezpečné, ale turisté by měli být opatrní a dodržovat pokyny místních průvodců.

7. Jakou barvu má Trinidad a Tobago La Brea Pitch Lake?
La Brea Pitch Lake má tmavou až černou barvu.

8. Je Trinidad a Tobago La Brea Pitch Lake turistickou atrakcí?
Ano, Trinidad a Tobago La Brea Pitch Lake je oblíbenou turistickou atrakcí a lákadlem pro návštěvníky z celého světa.

9. Lze Trinidad a Tobago La Brea Pitch Lake navštívit po celý rok?
Ano, Trinidad a Tobago La Brea Pitch Lake lze navštívit po celý rok.

10. Jsou v okolí Trinidad a Tobago La Brea Pitch Lake nějaké další zajímavé aktivity?
Ano, v okolí La Brea Pitch Lake najdete například pláže, potápěčské kluby a další atrakce pro turisty.


Počasí Trinidad a Tobago La Brea Pitch Lake


Trinidad a Tobago jsou dvě karibské ostrovy, které se mohou pochlubit nejen svými krásnými plážemi a azurovými vodami, ale také unikátním přírodním záznamem – La Brea Pitch Lake. Tento jev přitahuje pozornost turistů z celého světa, kteří chtějí vidět, jak se příroda dokáže zázračně přizpůsobit horkému a vlhkému podnebí Karibiku.

Počasí v Trinidadu a Tobagu se pohybuje v rozmezí od tropického po subekvatoriální. Ostrovy jsou vystaveny značnému množství srážek, které se mohou v průměru pohybovat od 2 300 do 2 600 mm za rok. Nejde však o pravidlo a vysoká vlhkost vzduchu může způsobovat velké množství deště v krátkém časovém období. Vlhké a horké klima přispívá k podpoře velkého množství rostlin a živočichů.

Pokud se vydáte na návštěvu La Brea Pitch Lake, můžete očekávat teploty kolem 30 stupňů Celsia. Slunce během dne praží a navíc může být zesíleno vlhkostí, což vytváří téměř sauna- podobné klima. Je důležité, abyste při návštěvě tohoto přírodního záznamu měli s sebou dostatek pitné vody, deštník a opalovací krém se silným UV filtrem. Pokud se rozhodnete přijít v letecky více mírném období, budete chtít mít něco na ochranu před komáry a jinými hmyzími druhy.

La Brea Pitch Lake se nachází na jihozápadě Trinidadu a je druhým největším lesklým vulkanickým jezerem na světě. Jeho asfaltový povrch je výsledkem několika síťových puklin, které propouštějí živou lagunu pod povrchem. Tento artefakt nabízí možnost, přímo navštívit jedno z nejvýznamnějších geologických divů světa. Povrch se může zdát neprostupný až nahorů, ale vědci tvrdí, že hloubka laguny dosahuje až 300 metrů.

La Brea Pitch Lake je turistickou atrakcí aúplatnou pomocí vědců a archeologů pro bádání na místě. Zdroj bitumu, může poskytnout důležité informace o geologické historii, jak si mění podklad, ale také o lidské historie a možná i o ekologických vlivům v oblasti. Pokud máte zájem o vědu, nebo se chcete poučit o tom, jak funguje příroda, lze pro průzkum oblasti najmout místního průvodce.

Vítězná kombinace tropického počasí, neuvěřitelné geologie a fascinující historie je to, co dělá návštěvu La Brea Pitch Lake v Trinidadu a Tobagu tak unikátní a nezapomenutelnou. Úvěr za tento karibský klenot jde přímo do rukou matky přírody, která poskytuje každoročně mnoho neopakovatelných zážitků pro turisty a vědce.


Ubytování Trinidad a Tobago La Brea Pitch Lake


Trinidad a Tobago je karibský ostrovní stát, který láká miliony turistů z celého světa, kteří se zajímají o exotickou přírodu, kulturu a historii. Jedním z nejzajímavějších míst, které můžete navštívit na ostrově Trinidad, je bezesporu La Brea Pitch Lake, unikátní přírodní jev, který se nachází nedaleko stejnojmenného města.

La Brea Pitch Lake je největší asfaltové jezero na světě s rozlohou okolo 40 hektarů. Zvláštností je, že na jeho povrchu se nacházejí trhliny, z nichž vystupuje černý asfaltový dehet. Navíc je pod povrchem tohoto jezera rozsáhlé podzemní ložisko asfaltu, které se odhaduje na 10 milionů tun.

Prvními lidmi, kteří tuto oblast osídlili, byli indiáni Arawak a Karibové, kteří zde objevili léčivé vlastnosti asfaltového dehtu. Později sem zavítali i Španělé a Angličané, kteří využívali asfaltu jako materiálu na kryty silnic a střechy domů. V době druhé světové války byly asfaltové zdroje La Brea Pitch Lake důležité pro výrobu leteckých paliv pro Spojené státy.

Dnes je La Brea Pitch Lake populární turistickou atrakcí a mnozí turisté sem přijíždějí prozkoumat jeho jedinečnou geologickou krásu. Je zde dokonce muzeum, které se nachází v blízkosti jezera a nabízí poutavou expozici o historii a využití asfaltu, stejně jako příběhy o archeologických objevech v této oblasti.

Pokud se rozhodnete navštívit La Brea Pitch Lake, můžete se ubytovat v okolních městech, jako je San Fernando nebo Point Fortin. Další možností je pobyt v Trinidad a Tobago Capital Port of Spain, který se nachází asi 60 kilometrů od jezera. V oblasti jsou k dispozici také řady turistických průvodců, kteří Vám pomohou objevit nejlepší místa v této oblasti a zajistí Vám bezpečnou cestu k La Brea Pitch Lake.

La Brea Pitch Lake je jedním z nejzajímavějších přírodních jevů v Trinidadu a Tobagu, který Vás zavede do fascinujícího světa geologie a historie. Pokud toužíte po exotickém dobrodružství, určitě navštivte tuto překrásnou oblast a nechte se okouzlit jejím magickým půvabem.


Letenka Trinidad a Tobago La Brea Pitch Lake


Trinidad a Tobago jsou dvě ostrovní země v Karibiku, které jsou pro své bílé pláže, křišťálově čistou vodu a neuvěřitelnou přírodu známé po celém světě. Turisté z celého světa se sem sjíždějí za zážitky, které zde najdou. Mezi ně bezesporu patří i La Brea Pitch Lake, neuvěřitelný přírodní úkaz, o kterém se říká, že je to největší asfaltové jezero na světě.

Asfaltové jezero je od města San Fernando vzdálené jen pouhých několik desítek kilometrů. Na místě se nachází středně veliké a moderní město La Brea, které je po obou stranách La Brea Pitch Lake obklopeno hustou džunglí. U jezera najdete několik turistických zařízení, ze kterých se můžete vydat na prohlídku této zajímavosti.

La Brea Pitch Lake je unikátním místem, které je tvořeno neuvěřitelnou kombinací přírodních sil a geologických faktorů. Vlastní jezero je totiž výsledkem tektonických pohybů, které se odehrály v průběhu posledních desetitisíců let. Pod povrchem jezera se nachází obrovské ložisko asfaltu, které nestačily na povrchu dostatečně rychle unikat plyny a voda. Tyto plyny a voda tak způsobily částečné rozpouštění asfaltu a tvoření krásných a neobvyklých efektů na jeho povrchu.

Na povrchu jezera naleznete různě velké kusy asfaltu, které se zdají být rozptýleny náhodně po celé ploše jezera. Některé z nich jsou velké jen několik centimetrů, zatímco jiné mohou být až několik metrů velké. Mnoho turistů si zde rádo prohlíží krásné odlesky světla, které se v asfaltu odrážejí, a užívají si zde nevšední pohled na živelnou krásu.

Výlet k La Brea Pitch Lake je jedinečným zážitkem. Abyste si ho mohli vychutnat, musíte se nejdříve v Trindadu a Tobagu dostat. Vzhledem k tomu, že se obě ostrovy nacházejí v Karibiku a jsou vzdáleny od většiny jiných zemí na světě, je k tomu nejlepší cestou letecká doprava. Letenky na Trinidad a Tobago můžete zakoupit v mnoha online cestovních kancelářích a můžete si tak zvolit tu nejvýhodnější variantu pro vás.

Pokud se rozhodnete navštívit La Brea Pitch Lake, nebudete litovat. Krása tohoto místa vás uchvátí a budete se chtít vrátit zpět co nejdříve. Jedná se o velmi neobvyklou a unikátní přírodní památku, která stojí za to navštívit.


98 % spokojených zákazníků

Nejnižší cena zaručená

Největší online nabídka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Prohledat letenky