Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Etiopie Arba Minch

Nejčastější dotazy a odpovědi Etiopie Arba Minch


O: Jaký je nejlepší čas na návštěvu Etiopie Arba Minch?

N: Nejlepší čas na návštěvu je během suchého období od října do března.

O: Jak se dostat do Arba Minch?

N: Arba Minch má letiště, ale také je možné cestovat autem nebo autobusem z hlavního města Addis Abeby.

O: Jaká je nejoblíbenější atrakce v Arba Minch?

N: Nejoblíbenější atrakcí v Arba Minch jsou Národní parky Nechisar a Abijatta-Shalla.

O: Co je typickou etiopskou kuchyní v Arba Minch?

N: Typickou etiopskou kuchyní v Arba Minch jsou různé druhy rýže a směsi zeleniny.

O: Jaké jsou nejlepší hotely v Arba Minch?

N: Nejlepší hotely v Arba Minch jsou Paradise Lodge, Haile Resort a Jovago Hotel.

O: Co navštívit v Arba Minch?

N: Můžete navštívit Národní parky Nechisar a Abijatta-Shalla, místní trhy a historické kostely.


Počasí Etiopie Arba Minch


Arba Minch je krásné město nacházející se v jižní Etiopii. Toto město je obklopené nádhernými horami, zelenými rovinami a krásnými vodopády, což z něj činí jedno z nejkrásnějších míst v zemi.

Arba Minch má tropické podnebí, s vysokými teplotami po celý rok. Nejteplejší měsíc v roce je duben, kdy se teploty mohou vyšplhat až na 40 stupňů Celsia. Zimní měsíce, jako je červen, jsou mírnější, s teplotami kolem 26 stupňů Celsia.

Deště jsou poměrně hojné v období od března do května a opět od září do října. Během tohoto období může pršet až 10-15 dní v měsíci. Řeka Omo, která protéká městem, pramení z pouště a má výrazně sezónní charakter - v průběhu období dešťů se značně rozšíří a po prosincových deštích mizí.

Místní lidé z Arba Minch často říkají, že toto město má dva roky - suché a deštivé. Vysoká vlhkost během období dešťů může být pro návštěvníky velmi namáhavá, ale zároveň je to ideální období pro pozorování zvířat v národním parku Nech Sar, což je velkou turistickou atrakcí města.

Celkově vzato, Arba Minch je krásné místo s teplým a vlhkým počasím. Pokud plánujete návštěvu, doporučuje se vybavit se jarní a letní oblečením, ale připravte se také na mírnou sezónní změnu v počasí. Ať už se rozhodnete navštívit město v období sucha nebo dešťů, budete ohromeni krásami, které tato oblast Etiopie nabízí.


Letenka Etiopie Arba Minch


Letenka do Arba Minch, města v jižní Etiopii, nabízí cestovatelům nezapomenutelný zážitek. Tento malebný kousek Afriky se nachází v oblasti Velké propasti řeky Omo a je obklopený překrásnou přírodou a kulturou.

Když už máte letenku do Arba Minch, nenechte si ujít návštěvu národního parku Nechisar. Park je chráněnou oblastí, kde žije obrovské množství zvířat jako jsou hroši, gazely, krokodýli, sloni a mnoho dalších. Pro milovníky ptactva zde rovněž nechybí pestrost druhů jako hroznýšovec či jiné druhy dravých a barevných ptáků.

Aby vám Etiopie ukázala i svou historii, můžete navštívit starověké město Tiya, které je zapsáno na seznamu Světového dědictví UNESCO. Můžete si prohlédnout řadu stél, které se zde nacházejí, a doslova se vrátit v čase o těch, co na nich stoletími nevyryli jen nějaké symboly či motivy.

Pokud toužíte po něčem, co vás duchovně obohatí, určitě stojí za to navštívit klášter Narga Selassie, který se nachází na hoře Gurat. Klášter je důležitým centrem etiopské křesťanské tradice. Uvnitř si můžete prohlédnout krásné fresky a stovky starodávných rukopisů, které tady byly opatřeny svátostí.

Etiopie rovněž nabízí zájezdy k řece Omo, kde místní kmeny usadlují v tradičních vesnicích. Toto téma je stále velmi kontroverzní, neboť tato kultura by mohla být turistickou atrakcí, ale také je pro místní velmi důležitá. Pokud se tam chcete podívat, počítejte s tím, že cestu zvládnete jen s místním výkladem a doporučeními.

Etiopie sice není přímočarou turistickou destinací, ale nabízí tak rozmanité zážitky, že stojí za to si zamluvit letenku do Arba Minch a vyrazit tam hned. Přijedete do úžasné přírody, strhující historie a zajímavé kultury. Je to něco, co jen tak někde jinde neuvidíte a rozhodně to bude zážitek, který si rádi vzpomenete navždy.


Ubytování Etiopie Arba Minch


Arba Minch, město ležící v jižním Etiopii, je jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších turistických cílů v této zemi. Jeho název v Amharštině znamená "čtyři stožáry", což odkazuje na čtyři okolní hory, které dávají městu jedinečnou atmosféru.

V Arba Minch je mnoho zajímavých míst k návštěvě, včetně národních parků, etnických vesnic a krásných jezer. Kromě toho nabízí mnoho možností pro ubytování, od luxusních hotelů po levnější možnosti.

Pokud hledáte luxusní ubytování, můžete se podívat na Arba Minch Resort nebo Paradise Lodge. Tyto hotely nabízejí krásné pokoje a apartmány v krásném prostředí s výhledem na jezero nebo hory. Kromě toho mají i vybavení jako bazény, restaurace a lázně, což umožňuje hostům pohodlně relaxovat po celodenním objevování města.

Pokud hledáte cenově dostupnější možnosti, můžete zvolit Arba Minch Tourist Hotel nebo Swaynes Hotel. Tyto hotely nabízejí skromnější pokoje, ale stále jsou pohodlné a čisté. Kromě toho mají i jednoduché restaurace a poskytují hostům možnost objevování města a okolních oblastí levněji.

Pokud raději zůstanete v přírodě, můžete si pronajmout stan nebo spát v chatkách v národních parcích, jako jsou např. Nechisar nebo Mago. Tyto ubytování jsou levnější než hotely, ale nabízejí i více pocitu dobrodružství a propojení s přírodou.

Bez ohledu na to, jaké ubytování si vyberete, v Arba Minch máte příležitost objevovat jedinečné místo, plné krásné přírody a fascinující kultury. Ať už si vyberete luxusní hotel nebo jednoduchou chatu, určitě si toto město s velkou historií a kulturou užijete naplno.


Dovolená Etiopie Arba Minch


Etiopie patří mezi země, jež nabízejí neuvěřitelné zážitky pro cestovatele. Ty se v Arba Minch těší nádherné přírodě, fascinující kultuře a dějinám. Pokud se chystáte do Etiopie, Arba Minch je město, které byste měli určitě navštívit.

Arba Minch, což v překladu znamená "čtyři stožáry", se nachází na jihu Etiopie, přibližně sedm hodin autem od Addis Abeby. Město leží na břehu jezera Chamo, na jedné straně obklopeného národním parkem Nechisar a na druhé straně pohořím Gamo.

Arba Minch je ideálním výchozím bodem pro návštěvu národního parku Nechisar, který je domovem pro mnoho afrických savců a ptáků. Turisté si mohou užít safari na národním parku a pozorovat žirafy, slony, hyeny a lvy. Na parku je také možné spatřit pravé kolekce babek z Etiopie a mnoho dalších druhů ptáků.

V Arba Minch je více než jedno jezero a možnosti dortamu jsou nespočetné. Kromě návštěvy národního parku mohou turisté navštívit také Zlatou býčí klášter, který pochází ze 14. století. Klášter je postaven z křemene a nachází se na kopci nad městem s nádherným výhledem na jezero Chamo a okolní krajinu.

Obyvatelé města jsou velmi přátelští a ochotní. Mnozí z nich mluví angllicky a jsou ochotni pomoci turistům. Místní trhy nabízejí výběr západního i místního jídla. Kulinářské zvláštnosti mohou turisté ochutnat například v případě, že si dají banán řidké omáčky se sýrem, který se dává k masovému pokrmu.

Arba Minch se stává stále oblíbenějším cílem cestovního ruchu v Etiopii a není divu. Krása přírody, kulturní dědictví a pohostinnost místních lidí jsou vše důvody, proč navštívit toto město během vaší dovolené.


98 % spokojených zákazníků

Nejnižší cena zaručená

Největší online nabídka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Získejte nejlevnější letenky do úžasných míst plných krásy nebo zvláštností.

Prohledat letenky